Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji UAM w czołówce krajowej

Trzecie miejsce w Polsce pod względem liczby absolwentów, którzy zdali egzamin na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, a także naboru na aplikacje: sędziowską oraz prokuratorską do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury zajął Wydział Prawa i Administracji UAM. Egzaminy na aplikacje zostały podsumowane w trakcie konferencji dziekanów wydziałów prawa. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości.

Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji UAM w czołówce krajowej
Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji UAM w czołówce krajowej

Egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze organizuje Minister Sprawiedliwości, a wszystkich kandydatów obowiązują te same zasady i jednakowy zakres egzaminów. W 2017 r. przystąpiło do nich 7997 absolwentów 44 uczelni, a egzaminy zdało 4325 osób, czyli 54,1% kandydatów.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się na podium rankingu Ministerstwa Sprawiedliwości, z którego wynika, że na WPiA UAM egzamin zdało blisko 75% przystępujących do niego aplikantów.

- Trzecia pozycja Wydziału Prawa i Administracji, to mocna pozycja - komentuje dziekan WPiA UAM, prof. Roman Budzinowski - tym bardziej, że za nami jest Uniwersytet Warszawski, a przed nami Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet łódzki. Po raz drugi mamy w tym rankingu 3 miejsce, poprzednio zdarzały się dalsze, a więc jest to tendencja zwyżkowa. Dobrym prognostykiem na przyszłość jest to, że wszyscy absolwenci, którzy na dyplomie mają bardzo dobry, dostają się na aplikację prawniczą za pierwszym podejściem - dodaje prof. Budzinowski.