Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych - konsorcjum dla specjalistów cyfrowej gospodarki

Ministerstwo Cyfryzacji zainicjowało powstanie konsorcjum Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AI Tech). Konsorcjum ma stworzyć modelowy system kształcenia najwyższej klasy specjalistów sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa.

Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych - konsorcjum dla specjalistów cyfrowej gospodarki - grafika artykułu
Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych - konsorcjum dla specjalistów cyfrowej gospodarki

W skład konsorcjum wejdzie 10 polskich uczelni, wśród nich są także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, reprezentowany przez Wydział Matematyki i Informatyki oraz Politechnika Poznańska, reprezentowana przez Wydział Informatyki.

Poza nimi w skład konsorcjum weszły także:

Uniwersytet Warszawski (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki),

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Wydział Matematyki i Informatyki),

Uniwersytet Wrocławski (Wydział Matematyki i Informatyki),

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej)

Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych),

Politechnika Wrocławska (Wydział Informatyki i Zarządzania, Wydział Elektroniki),

Politechnika Gdańska (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki,

Wojskowa Akademia Techniczna (Wydział Cybernetyki).

Wartość projektu na lata 2020-2023 to 81 mln zł. W tym okresie działaniami zostanie objętych co najmniej 500 studentów z uczelni zrzeszonych w konsorcjum.

Studenci będą mogli liczyć na staże w wiodących uczelniach krajowych i zagranicznych, praktyki w czołowych firmach branży IT, wykłady z najlepszymi ekspertami i zapraszanymi uczonymi.