Archeologia miejsca. Przedmioty wyobrażone - wystawa

W roku akademickim 2017/2018 studenci II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku UAP we współpracy ze studentami i wykładowcami Instytutu Archeologii UAM podejmują tematy związane z historią, archeologią i pamięcią. Już pierwsze miesiące wspólnych działań pokazały, jak wiele zagadnień stanowi płaszczyznę wspólnych zainteresowań i otwiera przestrzeń do dyskusji. Efektem tych działań jest wystawa "Archeologia miejsca. Przedmioty wyobrażone".

Archeologia miejsca. Przedmioty wyobrażone
Archeologia miejsca. Przedmioty wyobrażone

Wystawa "Archeologia miejsca. Przedmioty wyobrażone" będzie prezentowana w Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, czyli w Bramie Poznania. Zaprezentowany zostanie wybór najciekawszych prac zrealizowanych w Pracowni dotyczących archeologii, a w szczególności miejsca i przedmiotu.

Prace w szeroki i swobodny sposób traktują postawiony temat; intymny i osobisty, analityczny, a czasem żartobliwy. Wśród prezentowanych prac znajdą się przede wszystkim obiekty, ale także filmy wideo, rysunki i fotografie. Wernisaż poprzedzi wykład Zofii Małkowicz, podczas którego opowie o tym, w jaki sposób i na jakich płaszczyznach współczesna sztuka może spotykać się z nauką taką jak archeologia, a także co z tego współdziałania może wynikać.

Podczas trwania wystawy, w niedziele 11 i 25 marca 2018 dodatkowo odbędą się warsztaty przygotowane przez studentów archeologii IA UAM, a 18 marca 2018 - oprowadzanie kuratorskie.

artyści:

Joanna Bajus, Joanna Bartkowiak, Maggie Weizhi Chen, Jan Dołgowicz, Damian Dudek, Karolina Galla, Joanna Januszewska, Liu Mingxin, Klaudia Pietrzak, Patrycja Plich, Aleksander Radziszewski, Patrycja Rutkowska, Iza Szulc, Szymon Tomaszewski

kuratorka: Anna Tyczyńska prof. UAP, as. Justyna Olszewska UAP

współpraca merytoryczna: dr Katarzyna Pyżewicz IA

opracowanie graficzne: Jędrzej Hofman

wystawa czynna: 4 - 25 marca 2018

Śluza Katedralna przy Bramie Poznania

ul. Gdańska 2, Poznań.