BESTStudentCAMP - letnia szkoła dla studentów UAM

24 studentów pierwszego i drugiego roku UAM weźmie udział w letniej szkole realizowanej w ramach programu BESTStudent. BESTStudent oferuje najlepszym maturzystom rozpoczynającym studia na poznańskim uniwersytecie możliwość zdobycia finansowego grantu na własne badania, tzw. BESTStudentGRANT. Zajęcia w ramach letniej szkoły odbędą się w dniach 20-25 września 2018 w Gułtowach.

Wręczenie dyplomów laureatom programu BESTStudentCamp
Wręczenie dyplomów laureatom programu BESTStudentCAMP

Tegoroczny program BESTStudentCAMP jest niezwykle bogaty. Zajęcia dotyczyć będą m.in. sposobów aplikowania o granty i stypendia, retoryki, sztuki prezentacji, prawa autorskiego czy naukowego języka angielskiego. Uczestnicy odwiedzą też Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Pracownię Efektu Domina w Warszawie, a także będą mieli okazję wysłuchać koncertów Trio Jazzowego Kuby Marciniaka, oraz Paranoid

Mind Michała Łakomego. Wezmą również udział w warsztatach teatralnych Teatru Granda UAM.

Pomysłodawczynią programu jest Prorektor UAM prof. Beata Mikołajczyk. Wręczyła już ona dyplomy laureatom programu, przyszłym uczestnikom zajęć. W trakcie spotkania studenci poznali już wykładowców, którzy przeprowadzą letnie warsztaty.