BrainCode 2017

BrainCode to jedyny w Polsce 24-godzinny hackathon, odbywający się w 3 miastach jednocześnie, który nie tylko zwycięzcom daje szansę na płatny staż. Czwarta edycja wydarzenia rozpocznie się 24 marca. Jednym z miast, w którym odbędzie się hackathon jest Poznań (biurowiec Pixel, ul. Grunwaldzka 182).

BrainCode 2017 - grafika artykułu
BrainCode 2017

Uczestnicy będą mieć dobę, aby wcielić w życie pomysły na temat tego "Czego szukasz w Allegro?". Będą mogli wykorzystać przy tym dowolną technologię oraz dane i API Allegro.

Aplikacja mobilna pozwalająca na przeżycie wirtualnego spaceru po Tatrach, gra, w której strzela się głosem, aplikacja ratunkowa dla osób uprawiających sporty ekstremalne czy okulary 3D oparte na starożytnej indyjskiej technologii - to tylko niektóre z pomysłów stworzonych podczas ubiegłorocznego BrainCode. Tym razem, uczestnicy hackathonu postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie "Czego szukasz w Allegro?"

Działamy w dużej skali - w każdej minucie wyszukiwarka Allegro notuje średnio 5 tys. zapytań, a nasze strony wyświetlane są 100 mln razy dziennie. Pomyśleliśmy, że dla osób, które na co dzień nie pracują w naszej firmie, dane dotyczące ilości zapytań i wyników wyszukiwania konkretnych produktów będą ciekawym materiałem do pracy. Nie narzucamy uczestnikom żadnych ram technologicznych, liczymy na kreatywne podejście do tematu. - mówi Jan Piętka z Allegro, organizator BrainCode 2017. - Oprócz udostępnienia danych i API Allegro, oferujemy pomoc mentorów - inżynierów Allegro - którzy na każdym etapie prac będą wspierać poszczególne zespoły swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. z zakresu programowania, projektowania oraz testowania aplikacji - dodaje.

Maraton programistyczny organizowany we współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce (m.in. Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), skierowany jest zarówno do nowicjuszy, jak i do profesjonalistów. Uczestnicy wydarzenia startują z równego poziomu, czyli zaczynają pracę od pomysłu, nad którym nie pracowali wcześniej. Dla osób poszukujących inspiracji organizatorzy przygotują pulę wyzwań, która trafi do zarejestrowanych osób na tydzień przed hackathonem. Nad jednym projektem mogą pracować max. 4 osoby. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno gotowe drużyny, jak i pojedyncze osoby, które na miejscu zostaną połączone w zespoły.

Do udziału w hackathonie może zgłosić się każdy, jednak w tym roku Allegro szczególnie zaprasza osoby zainteresowane wakacyjnym stażem.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek o 18:00 od prezentacji już istniejących zespołów roboczych oraz formowania się nowych. W sobotę późnym popołudniem wszystkie zespoły zaprezentują efekty swoich prac podczas gali finałowej przed jury składającego się z reprezentantów Uczelni Wyższych oraz z przedstawicieli Allegro. Każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma voucher na 500 zł do wykorzystania w aplikacji mobilnej allegro.pl oraz statuetkę. Przewidziana jest również nagroda publiczności. Niezależnie od wyniku konkursu każdy uczestnik hackathonu, który wyrazi na to chęć, ma możliwość włączenia się do rywalizacji o płatny stażu w Allegro.