Comics Wars

24-godzinny maraton rysowania komiksów - takie wyzwanie czeka uczestników kolejnej edycji "Comics Wars". Impreza odbędzie się 7 października 2017 w Bibliotece Uniwersyteckiej UAM (ul. Ratajczaka).

Comics Wars
Comics Wars

24-godzinne rysowanie komiksów - to wymyślone w USA, coroczne wyzwanie rzucone rysownikom i scenarzystom. Zadaniem każdego uczestnika będzie wymyślenie i narysowanie 24 stronicowego komiksu w 24 godziny na zadany temat. Start w samo południe, 7 października.

W ramach tej edycji Comics Wars odbędą się także:

Dzień Batmana - panel poświęcony postaci Mrocznego Rycerza z okazji jego kolejnych urodzin. Zaplanowano wykłady i prelekcje o ciekawostkach z historii jednego z najpoczytniejszych bohaterów uniwersum DC. Kolekcjonerzy będą mogli zdobyć darmowe okolicznościowe komiksy sprowadzone specjalnie z USA.

Dzień Superkobiet - superkobiety w komiksie mają długą i przepiękną tradycję, a ten blok ją przybliży. Będzie to możliwość do otwarcia dyskusji o komiksowych superbohaterkach oraz ich udziale w ratowaniu świata.

Jak zwykle dostępna będzie czytelnia wypełniona najlepszymi tytułami, zarówno dla fanów komiksu superbohaterskiego, mangi, jak i miłośników komiksu polskiego. Dodatkowo będzie w niej można obejrzeć wystawę i komiksy poświęcone Gwiezdnym Wojnom.