Dance Connection - I Międzynarodowa Konferencja Naukowa AWF Poznań

Terapia tańcem, rola tańca w leczeniu Parkinsona, taniec w integracji grupy, taneczny coaching dla seniorów - na temat różnorodności wpływu tańca na życie człowieka będą rozmawiać uczestnicy I Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dance Connections. Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 lutego 2019. Jej organizatorem jest Katedra Tańca i Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu oraz Studenckie Koło Naukowe Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań.

Dance Connection - I Międzynarodowa Konferencja Naukowa AWF Poznań
Dance Connection - I Międzynarodowa Konferencja Naukowa AWF Poznań

Podczas dwóch dni wykładowych oraz trzech dni warsztatów, siedemnastu prelegentów z całego świata przedstawi zagadnienia tańca i ruchu człowieka w wielu kontekstach.

Wśród zaproszonych gości znajdują się międzynarodowi eksperci, m.in.: Frey Faust - światowej sławy tancerz, choreograf, nauczyciel, autor badań opisanych w książce "The Axis Syllabus - leksykon ruchu ludzkiego" oraz Aline Nogueira Haas - autorka książki "Ritmo e dança: aspectos gerais" ("Rytm i taniec: aspekty ogólne"), członek Komitetu Badawczego Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Tańca i Nauki (IADMS) i koordynator badania - "Grupa w sztuce, ciele i edukacji".

Wykład oraz warsztat pt. "Tańczyć zawsze możesz", który będzie tanecznym coachingem dla seniorów, poprowadzi także prof. Ewa Wycichowska - tancerka, choreografka, pedagog, profesor sztuk muzycznych, w latach 1988-2016 dyrektor Polskiego Teatru Tańca - Baletu Poznańskiego, prowadząca także zajęcia w naszej uczelni na kierunku Taniec w kulturze fizycznej.

Warsztaty odbędą się w hali dydaktyczno-sportowej oraz w sali tanecznej przy Drodze Dębińskiej 7. Część warsztatowa jest płatna i obowiązują zapisy.