Dni Turystyki

Festiwal Dni Turystyki jest coroczną imprezą odbywającą się na przełomie zimy i wiosny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 16-17 kwietnia 2018.

Aleksander Doba - gość Dni Turystyki
Aleksander Doba - gość Dni Turystyki

Dni Turystyki to cykl prelekcji, warsztatów, wykładów oraz pokazów slajdów na temat podróżowania oraz wszystkiego co z nim związane. Razem z naszymi prelegentami goście przenoszą się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata.

Festiwal organizowany jest już od 15 lat przez studentów oraz pracowników kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma na celu przybliżenie kultury oraz geografii najróżniejszych zakątków świata. Gośćmi festiwalu było wielu wybitnych podróżników, między innymi: Marek Kamiński, Krzysztof Wielicki, Jacek Pałkiewicz, Robert Makłowicz, Marcin Meller, Elżbieta Dzikowska, Aleksander Doba oraz Rafał Kośnik.

W tym roku tematyka będzie równie szeroka. Będziemy mogli wysłuchać miedzy innymi opowieści o Alasce, Maroku, Japonii i wielu innych zakątkach Świata. Dla miłośników nowoczesnych technologii przygotowano wykład związany z tematyką wykorzystywania dronów w turystyce. Uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać także ze ściany wspinaczkowej oraz wziąć udział w konkursie fotozgadula. Specjalny konkurs towarzyszyć będzie wieczorowi japońskiemu.

Wśród zaproszonych prelegentów nie zabrakło znanych osobistości związanych z tematyką podróżniczą. Po raz trzeci festiwal odwiedzi Aleksander Doba, który opowie o swojej transatlantyckiej wyprawie.