Gem, set, UAM

Przez cały rok, bez względu na temperaturę i warunki atmosferyczne, można już grać w tenisa na kortach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ul. Zagajnikowej. Korty zostały właśnie zadaszone. Dwa pełnowymiarowe boiska przykryto konstrukcją ze stali.

Korty UAM
Korty UAM

Powłokę stanowią dwie warstwy folii PCV w kolorze biało-zielonym. Użytkownicy będą mogli skorzystać z zaplecza, w którym znajdują się szatnie, toalety, umywalnie oraz pomieszczenie techniczne. Powierzchnia użytkowa hali to ponad 1200 mkw., a jej wysokość to 10 m. Obiekt został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Korty posiadają nawierzchnię typu CONIPUR® TENNIS FORCE, która posiada praktycznie identyczne właściwości gry jak na korcie ceglastym, jednak w odróżnieniu od niego jest zawsze idealnie równa, a w trakcie gry nie tworzą się wgłębienia. Oświetlenie ledowe pozwala na prowadzenie treningów przy sztucznym oświetleniu. Ogrzewanie pozwoli na grę także w sezonie zimowym. Oprócz studentów oraz pracowników UAM, z kortów korzystać mogą odpłatnie wszyscy chętni. Inwestycja powstała od kwietnia do czerwca 2017 w ramach realizacji wieloletniego programu inwestycyjnego UAM.