Gospodarka i ekonomia w dziejach - nowy kierunek studiów

Rozpoczął się nabór na studia na rok akademicki 2019/2020. Jednym z nowych kierunków, który pojawił się w ofercie Wydziału Historii UAM jest "Gospodarka i ekonomia w dziejach". Nowy kierunek proponuje oryginalne spojrzenie na procesy gospodarcze, otwierając także nowe możliwości zawodowe w sferze szybko rozwijającej się gospodarki informacyjnej.

Gospodarka i ekonomia w dziejach - nowy kierunek studiów
Gospodarka i ekonomia w dziejach - nowy kierunek studiów

Kierunek powstał z inicjatywy Zakładu Historii Gospodarczej UAM i stanowi rozwinięcie specjalności o nazwie Socjoekonomika, którą to zapoczątkowano jeszcze w 2003 roku.

Studenci poznają kolejne etapy rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego świata, historię myśli ekonomicznej oraz współcześnie stosowane teorie ekonomiczne. W rezultacie studiujący powyższy kierunek uzyskają nie tylko szeroką wiedzę dotyczącą dziejów ekonomii oraz szeroko pojętej kultury, ale zapoznają się także z metodami analizy jakościowej i ilościowej. Taki zestaw kompetencji pozwala na lepsze zrozumienie procesów wpływających na współczesny świat, a także formułowanie prognoz i aktywne kształtowanie życia społecznego.

Kolejna rekrutacja na pierwszy stopień studiów licencjackich rozpoczęła się w dniu 01.06.2019 i potrwa do 09.07.2019. Zainteresowani kandydaci muszą założyć konto w Internetowym Systemie Rekrutacji zaglądając do Portalu Kandydata na głównej stronie Uniwersytetu