III Bieg po Schodach Collegium Altum

Zaledwie 1 minuty i 21 sekund potrzebował Mateusz Marunowski, by wbiec na 17. piętro Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego. Mateusz Marunowski zwyciężył tym samym w III Biegu po schodach Collegium Altum, ustanawiając przy okazji nowy rekord trasy. Najszybszą wśród pań była Zuzanna Kielak z czasem 2 minuty i 5 sekund.

III bieg po schodach Collegium Altum - grafika artykułu
III bieg po schodach Collegium Altum (foto: UEP)

W ramach zawodów odbyły się III Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich oraz III Mistrzostwa Polski Studentów w biegu po schodach. Najlepszym wykładowcą podczas tych zawodów był Marcin Flotyński (1 min. 49 sek.) z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wśród pań najszybsza była Baha Kalinowska-Sufinowicz (3 min. 22 sek.) również z UEP. Wśród studentów najszybciej dystans pokonał Piotr Mróz (1 min. 29 sek.); wśród studentek najlepsza była Zuzanna Kielak (2 min. 5 sek.).

Na trasie rywalizowali ze sobą również policjanci oraz strażacy. Podczas biegu rozegrano III Mistrzostwa Policji w Biegu po Schodach Collegium Altum, które objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz I Mistrzostwa Wielkopolski w biegu po schodach o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Organizatorami zawodów był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz portal wszystkoobieganiu.pl. Patronat nad wydarzeniem objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.