III Regaty kajakarskie o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej

Rektor Politechniki Poznańskiej zaprasza do udziału w III regatach kajakarskich, które odbędą się na rzece Warcie 9 września 2017. Regaty będą połączone z Piknikiem Poznańskich Olimpijczyków.

PP
PP

Jak co roku na wszystkich, którzy przyjdą na teren nad rzeką Wartą przy Politechnice Poznańskiej czeka moc atrakcji, a to za sprawą naszych wspaniałych Olimpijczyków i Medalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy związanych sportowo z Poznaniem, którzy będą czekać na mieszkańców naszego miasta i zachęcać do spędzenia soboty na wspólnej zabawie na sportowo.

Piknik odbędzie się w godzinach od 11.00 do 15.00 nad rzeką Wartą (niedaleko mostu Rocha za halą sportową Politechniki Poznańskiej).

Wśród atrakcji znajdą się: piłka ręczna plażowa, pchnięcie kulą, łucznictwo, ergometry kajakarskie i wioślarskie, strzelectwo, zapasy oraz karate. A dzięki drużynie Kozły Poznań będzie również możliwość zapoznania się z regułami gry i sprzętem do futbolu amerykańskiego. Dla szukających mocniejszych wrażeń będzie przygotowana ścianka wspinaczkowa.

Poza poznańskimi olimpijczykami takimi jak: Szymon Ziółkowski (Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata w rzucie młotem), Izabela Dylewska (2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie) czy Elżbieta Urbańczyk (olimpijka, Mistrzyni Świata w kajakarstwie), w tym roku swoją obecnością zaszczycą nas: Artur Siódmiak (olimpijczyk, 2-krotny medalista Mistrzostw Świata w piłce ręcznej), Tomasz Majewski (2-krotny Mistrz Olimpijski, medalista Mistrzostw Świata w pchnięciu kulą), Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz (brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w łucznictwie), Renata Mauer-Różańska (2-krotna Mistrzyni i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, medalistka Mistrzostw Świata w strzelectwie).