In memoriam Jędrzej Śniadecki

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza inauguruje obchody 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego - polskiego lekarza, biologa, chemika, filozofa i publicysty-satyryka. en pochodzący spod Żnina Wielkopolanin, przez lata wykładał na Uniwersytecie Wileńskim, gdzie na jego wykłady uczęszczał sam Adam Mickiewicz. Już 28 stycznia 2018 o godz. 17:00 w Auli UAM odbędzie się koncert upamiętniający Jędrzeja Śniadeckiego.

In memoriam Jędrzej Śniadecki
In memoriam Jędrzej Śniadecki

W programie: uroczyste otwarcie i wystąpienia zaproszonych gości, emisja filmu pt.: "Jędrzej Śniadecki" w reżyserii Emilii Sadowskiej, koncert muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego: Joanna Marcinkowska - fortepian, CoOperate Orchestra, Krzesimir Dębski - dyrygent, z prawykonaniem utworu "Ku Pamięci Jędrzeja Śniadeckiego".

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem:

UNESCO Polska, UNESCO Litwa, Instytutu Polskiego w Wilnie, Polskiej Akademii Nauk, Litewskiej Akademii Nauk, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu

Patronatami miast Poznania, Krakowa, Wilna, Żnina, Trzemeszna, Samorządu Rejonu Solecznickiego,

Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Litewskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Chemicznego,

Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Wileńskiego w Wilnie, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.