Jakiej edukacji Polacy potrzebują? - V debata akademicka

Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zapraszają do udziału w V debacie akademickiej. Tym razem tematem przewodnim debaty będzie kwestia "Jakiej edukacji Polacy potrzebują". Debata odbędzie się 20 listopada 2017 (UAM, ul. Wieniawskiego 1, Sala Lubrańskiego, początek godzina 17).

Debata akademicka
Debata akademicka

Tytuł kolejnej Debaty Akademickiej nawiązuje do wydanej w latach 80-tych książki wybitnego historyka, Jerzego Jedlickiego "Jakiej cywilizacji Polacy potrzebują? Studia z dziejów i wyobraźni XIX wieku".

O rozwoju cywilizacyjnym Polski zadecyduje edukacja i wychowanie obecnego i kolejnych młodych pokoleń Polaków. Stąd też uczestnicy debaty spróbują odpowiedzieć na następujące pytania:

Jakiej edukacji i jakiego systemu wychowania Polacy potrzebują u schyłku drugiej dekady XXI wieku? W dobie szans i zagrożeń, które niesie globalizacja i rozwój technologiczny. Czego i jak polska szkoła powinna uczyć? Jakie wartości i w jaki sposób powinna promować

W V Debacie Akademickiej udział wezmą :

dr Iwona Chmura- Rutkowska, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM,

prof. Stanisław Dylak, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM,

prof. UEP Jan Fazlagić, Katedra Badań i Rynku UEP,

prof. UEP, Prof. Aldona Andrzejczak Katedra Edukacji i Rozwoju Kadr UEP.

Debaty akademickie odbywają się raz w miesiącu naprzemiennie w położonych centralnie budynkach UAM i UEP. W każdej z nich uczestniczy moderator oraz 4 pracowników obu uczelni. Każda debata trwa około 2 godzin.

Debaty są adresowane przede wszystkim do samego środowiska akademickiego. Udział w nich daje możliwość integracji ponad podziałami instytucjonalnymi, dyscyplinarnymi i politycznymi.