Jesteś tym, co jesz - konferencja ekofilozoficzna

Nauki humanistyczne i przyrodnicze wspólnie na jednej konferencji. Uczestnicy 8. Młodzieżowej Konferencji Ekofilozoficznej, studenci i uczniowie szkół średnich, spróbują połączyć filozofię, ekologię i naukę o żywieniu człowieka. Konferencja "Jesteś tym, co jesz!" odbędzie się 15 czerwca 2018 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Honorowymi patronami konferencji są: Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania.

Jesteś tym, co jesz - konferencja ekofilozoficzna
Jesteś tym, co jesz - konferencja ekofilozoficzna

Konferencja będzie okazją do wysłuchania wykładów na temat zdrowego żywienia, jego znaczenia dla życia człowieka zarówno w aspekcie fizycznym, jak i mentalnym.

Uczestnicy będą mogli wysłuchać porad dietetycznych, których udzielać będą członkinie kola naukowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Dla zainteresowanych przygotowano również pokazy carvingu - sztuki kulinarnej mającej swe miejsce w kulturze już co najmniej od kilkuset lat, a wywodzącej się z Tajlandii.

Konferencja to również czas na filozoficzną refleksję, której punktem wyjścia będzie stwierdzenie niemieckiego filozofa H.G. Gadamera: Troska o własne zdrowie to pierwotny fenomen bycia człowiekiem, uzupełnione przysłowiem Jabłko z wieczora i nie potrzeba doktora.

Załączniki