Język w Poznaniu - konferencja naukowa

Po raz dziesiąty spotkają się w Poznaniu młodzi naukowcy na co dzień zajmujący się językoznawstwem. Wydział Neofilologii UAM organizuje ogólnopolską konferencją "Język w Poznaniu". Konferencja odbędzie się 13 kwietnia 2018 (Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4).

Język w Poznaniu - konferencja naukowa
Język w Poznaniu - konferencja naukowa

Konferencja "Język w Poznaniu" to spotkanie młodych naukowców z całej Polski, którzy podczas krótkich wystąpień mają szansę podzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami i przemyśleniami językoznawczymi oraz przedstawić wyniki badań własnych. Całość stanowi forum wymiany poglądów i doświadczeń dotyczących przede wszystkim języka.

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in.: Szminka, spódnica i szpilki, czyli językowy obraz kobiety w biznesie, Zaburzenia mowy u postaci z bajek i ich wpływ na rozwój mowy dzieci, czy też Zastosowanie metod językoznawstwa korpusowego w badaniach leksykogramatycznych.

Po każdej sesji zaplanowana jest dyskusja, podczas której referenci odpowiadają na pytania i zastrzeżenia słuchaczy. Wydarzenie organizowane jest przez Sekcje Lingwistyczną Koła Naukowego Germanistów działającego przy Instytucie Filologii Germańskiej wraz we współpracy z Kołami Naukowymi UAM.

W 2010 roku, z inicjatywy Komitetu Naukowego konferencji, zainaugurowana została seria wydawnicza "Język w Poznaniu", składająca się z artykułów pokonferencyjnych, zrecenzowanych przez pracowników naukowych UAM.