Koncert "CHOP (IN) POZnan"

Koncert "CHOP (IN) POZnan", który odbędzie się w dniu 13 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, przy placu Kolegiackim 17, otworzy nowy cykl współorganizowany przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania i Teatr Muzyczny w Poznaniu. 

Chop (in) Poznań
Chop (in) Poznań

Celem cyklu będzie popularyzowanie wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina oraz podkreślenie jego związków z Poznaniem i Wielkopolską, a także promowanie dzieł Chopina wśród międzynarodowej publiczności przebywającej, czy to na stałe, czy tylko tymczasowo, na terenie Poznania i Wielkopolski. Planowany cykl koncertów skierowany jest szczególnie do studentów z różnych krajów Europy i świata, którzy wybrali Poznań, by się tu kształcić, a także poznawać polską kulturę, historię, czy też polską codzienność. Ważnym celem organizacji cyklu koncertów ma być integracja międzynarodowego środowiska akademickiego w Poznaniu.

W programie koncertu, który odbędzie się w dniu 13 czerwca br. znajdą się następujące utwory Fryderyka Chopina: Introdukcja i Polonez C-dur op.3, Etiuda cis-moll op.25 nr 7, Mazurek a-moll op.67 nr 4, Walc a-moll op.34, Preludium e-moll op.28 nr 4, Largo z Sonaty g-moll op.65 i Trio g-moll op.8. Wystąpi trójka znakomitych poznańskich instrumentalistów, absolwentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego - Małgorzata Sajna-Mataczyńska, Ewa Guzowska oraz Tomasz Lisiecki. Wstęp do koncertu w języku angielskim wygłosi teatrolog, prof. dr hab. Juliusz Tyszka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przy okazji koncertu w dniu 13 czerwca Teatr Muzyczny w Poznaniu będzie promował swoje tegoroczne wydawnictwo płytowe "Chopin & Viola", efekt współpracy z Programem 2 Polskiego Radia. Przed koncertem, a także po jego zakończeniu będzie można nabyć tę płytę oraz zdobyć autografy wykonawców.

Wejściówki będą do odebrania:

- w dniu 12 czerwca o godz. 9:00 do 15:00 oraz 13 czerwca od godz. 13.00 w Kasie Teatru Muzycznego,
ul. Niezłomnych 1e

- w dniach 12 i 13 czerwca w godz. 10.00-19.00 w Centrum Informacji Miejskiej
ul. Ratajczaka 44.

Część biletów będzie mozna odebrać bezpośrednio przed wejściem na koncert.

Koncert zostanie powtórzony w dniu 15 czerwca 2018 r. w Warszawie.

Kolejne koncerty "CHOP (IN) POZnan" w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, w ramach zapowiedzianego cyklu, planowane są latem lub jesienią 2018 roku. Informacje o koncertach będą się pojawiać na stronach www.poznan.pl oraz http://www.teatr-muzyczny.poznan.pl/