Nagroda "artNoble" dla absolwenta Uniwersytetu Artystycznego

Maciej Andrzejczak - absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu otrzymał statuetkę 1-Art za najlepszy dyplom uczelni artystycznych w Polsce. Jest to nagroda ogólnopolska, która po raz szósty trafia w ręce najzdolniejszego absolwenta szkół artystycznych. Laureat wybierany jest przez ponad 40 jurorów związanych z kultura i sztuką.

Nagroda "artNoble" dla absolwenta Uniwersytetu Artystycznego
Nagroda "artNoble" dla absolwenta Uniwersytetu Artystycznego

VI edycję konkursu wygrał Maciej Andrzejczak z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, za dyplom pt. "Deziluzja", promotorem dyplomu był prof. dr hab. Andrzej Zdanowicz, prof. zw. UAP.

Laureat ukończył studia na wydziale Malarstwa i rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2011 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2016 roku Stypendium Rektora UAP. W tym samym roku był nominowany do nagrody w ogólnopolskim konkursie "Nowy obraz/Nowe spojrzenie" oraz pokazał swoje prace na zbiorowej wystawie pokonkursowej im. Franciszka Eibisch w Galerii Napiórkowska w Warszawie. W 2017 roku otrzymał Stypendium Rektora UAP, a także był nominowany do nagrody w ogólnopolskim konkursie "Nowy obraz/Nowe spojrzenie" oraz nominowany do nagrody im. Marii Dokowicz na najlepszy dyplom Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Główną nagrodą dla laureata konkursu jest wystawa prac w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

W konkursie brało udział 21 absolwentów uczelni artystycznych, którzy zaprezentowali swoje dyplomy podczas IX edycji Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie.