Noc Naukowców

Na ten dzień czeka wielu miłośników nauki. Już dziś kilka tysięcy osób weźmie udział w kolejnej edycji "Nocy Naukowców". W programie jest kilkaset pokazów i warsztatów naukowych. Bilety na najważniejsze wydarzenia zostały już wcześniej dystrybuowane poprzez specjalny system rezerwacji.

Noc Naukowców 2018
Noc Naukowców 2018

A w programie znalazły się między innymi wykłady o tak nietypowych tytułach: Alicja w krainie chemii, Jak jesteś silny i ile waży twoja rodzina, Kryminalne zagadki wydziału biologii, Wykop archeologa, Malowanie po wodzie, czyli sztuka Ebru oraz Zaprojektuj własną wioskę Smerfów i Saga lodu i ognia.

Swoją ofertę przygotowały: Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Muzyczna, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Pierwsze wykłady i prezentacje rozpoczynają się o godzinie 16. Ostatnie zaplanowano na godzinę 22.

Specjalnie dla uczestników Nocy Naukowców zostanie uruchomiona linia tramwajowa łącząca Kampus Warta Politechniki Poznańskiej, Kampus Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Każdorazowy przejazd wymaga okazania wydrukowanego biletu.