Nowy film promujący UAM

Ponad dwa miesiące zdjęć, kilkudziesięciu statystów i kultowe sceny znane ze srebrnego ekranu - jest już nowy film promocyjny UAM. Za jego reżyserię, produkcję i montaż odpowiada Butik Kreatywny "Guzikowcy", czyli duet Radosław Wysocki i Piotr Maciejewski.

Kadr z filmu
Kadr z filmu

Zdjęcia do filmu nagrywano od czerwca do sierpnia 2017, nie tylko w budynkach UAM, ale także na lotnisku Ławica i w Wenecji. Główne role zagrali studenci Uniwersytetu, wśród nich znalazła się też studentka z Turcji, przebywająca na Erasmusie. W filmie wzięli udział także aktorzy poznańskich teatrów: Paweł Binkowski i Piotr Kaźmierczak. Chętnie swoją pomocą służyło też kilkudziesięciu statystów, również studentów UAM.

Film pokazuje Uniwersytet, jako miejsce realizowania pasji i początek przygody życia. W scenariuszu wykorzystano sceny ze znanych filmowych przebojów kinowych, których odgadnięcie może być ciekawą zabawą.

Film kierowany jest do kandydatów, chcących podjąć studia w UAM. Obejrzała go m.in. publiczność, zgromadzona podczas Gali Perspektyw, można go obejrzeć także na kanale UAM w serwisie YouTube i w mediach społecznościowych.