Ostatnia szansa na indeks

Już za kilka dni rozpocznie się kolejny rok akademicki. Tymczasem na kilku poznańskich uczelniach nadal są wolne miejsca na niektórych kierunkach. O indeks mogą się starać przede wszystkim studenci studiów II stopnia.

Ostatnia szansa na indeks
Ostatnia szansa na indeks

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza wolne miejsca na studiach II stopnia (dzienne) i I stopnia (zaoczne) są jeszcze na ponad 20 kierunkach. Chętni mogą nadal się zgłaszać na kierunkach: Akustyka, Archeologia, Bezpieczeństwo narodowe, Biologia, Dialog i doradztwo społeczne, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Etnologia, Filologia hiszpańska, Filologia polska, Filologia romańska, Filologia rumuńska, Filologia wschodniosłowiańska, Filologia włoska, Filozofia, Geografia, Historia, Historia sztuki, Kulturoznawstwo, Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne, Muzykologia, Politologia, Praca socjalna, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Teologia oraz Wschodoznawstwo.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego zaprasza chętnych na studia II stopnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu: Położnictwo studia niestacjonarne oraz Zdrowie publiczne studia niestacjonarne.

Na większości uczelni można też zapisywać się na studia podyplomowe, które zazwyczaj trwają od 2 do 4 semestrów.