Polska zwycięzcą EUROASMUS AND FRIENDS CUP 2018

Po 7 latach znów zwyciężyła Polska. Dziś, w czwartek 7 czerwca, w przeddzień meczu towarzyskiego Polska-Chile w Poznaniu, w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Rosji, na boisku Ośrodka Przywodnego Rataje odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej EUROASMUS AND FRIENDS CUP 2018. Po zaciętej rywalizacji najlepsza okazała się reprezentacja Polski, dla której było to drugie zwycięstwo w historii (pierwsze odniosła dokładnie 7 lat temu podczas pierwszej edycji turnieju).

Podium
Podium

W finale biało-czerwoni pokonali reprezentację Ukrainy 3:0. W meczu o 3 miejsce Iran zwyciężył z drużyną Hiszpanii 2:1.

Była to już siódma edycja turnieju piłkarskiego dla studentów zagranicznych zorganizowanego przez Miasto Poznań wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Ekonomicznym, jak i Erasmus Student Network przy UAM. Do walki o zwycięstwo stanęło 8 reprezentacji: Iran, Palestyna, Norwegia, dwie drużyny z Hiszpanii, Ukraina, Wietnam oraz oczywiście Polska.

EUROASMUS AND FRIENDS CUP od lat cieszy się wielką popularnością wśród zagranicznej społeczności akademickiej. Zorganizowane po raz pierwszy w 2012 roku,
z okazji odbywających się w Poznaniu Mistrzostw Europy rozgrywki, do dzisiaj przyciągają wielu chętnych uczestników i pokazują, że dziedzictwo UEFA Euro 2012 jest wciąż żywe. Turniej spełnia też inną funkcję: integruje studentów z całego świata, uczących się
w Poznaniu oraz promuje miasto na cały świat, dzięki obszernym fotorelacjom na portalach społecznościowych.

Jak powiedział Luis, reprezentant Hiszpanii: -Podoba mi się pomysł rywalizacji z innymi narodowościami, bo to jest dobra okazja, żeby poznać ludzi z innych części Świata. Mimo, że poziom nie jest zbyt zaawansowany, gra się bardzo przyjemnie. Mamy ładną pogodę, organizatorzy zapewnili nam dobre warunki i przyjazną atmosferę.

- Organizacja jest bardzo dobra, jedzenie bardzo smaczne. Fajne sportowe otoczenie, które skłania mnie do zaproszenia znajomych za rok. Sam na pewno przyjadę specjalnie na ten turniej - wtórował mu Vladyslav z Ukrainy.

Łącznie w rozgrywkach odbywających się pod hasłem "Razem gramy, razem kibicujemy, razem świętujemy!" wzięło udział 80 zawodników. EUROASMUS AND FRIENDS CUP stał się piękną tradycją i świętem dla studentów, którzy przyjechali z całego świata do Poznania.

Dlatego już dziś zapraszamy za rok na ósmą edycję.