Poznań na konferencji EUPRIO 2018

Reprezentacja Urzędu Miasta Poznania oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu bierze udział w tegorocznej edycji konferencji EUPRIO, która odbywa się w Sewilli (Hiszpania). 

Euprio 2018
Euprio 2018

Za organizację konferencji odpowiada stowarzyszenie "European Universities Public Relations and Information Officers" (EUPRIO), które zostało założone w Brukseli w 1986 roku przy wsparciu urzędników Wspólnoty Europejskiej. Do głównych zadań stowarzyszenia należy wspieranie  rozwoju sektora szkolnictwa wyższego poprzez sprawną komunikację oraz propagowanie modelu gospodarki opartej na wiedzy.

Tegoroczna edycja konferencji EUPRIO jest poświęcona zagadnieniu transformacji cyfrowej, i wyzwań stojących przed uczelniami wyższymi, związanymi ze zdigitalizowaną komunikacją.

W konferencji bierze udział ponad 350 osób - są to przedstawiciele i przedstawicielki uczelni i instytucji z kilkudziesięciu krajów. Polskę reprezentuje 6 uczelni, w tym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Marcin Witkowski) oraz Urząd Miasta Poznania (Anna Wawdysz).

Przyszłoroczna edycja konferencji -  EUPRIO 2019 - odbędzie się w Poznaniu. Organizatorem będzie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a współorganizatorem wydarzenia będzie Miasto Poznań. - Konferencja EUPRIO pierwszy raz odbędzie się w Polsce, co jest dla naszego miasta dużym wyróżnieniem - mówi Anna Wawdysz - zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej. - Za rok Poznań stanie się platformą wymiany doświadczeń kilkuset ekspertów, którzy zgłębiają temat komunikacji w globalnej skali. Będzie to doskonała okazja by nauczyć się od siebie nawzajem najefektywniejszych metod współpracy, a także promocji - zarówno oferty uczelni, jak i miast akademickich - dodaje. 

Link do strony konferencji.