Poznański Salon Maturzystów 2017

W maju 2018 do matury w Wielkopolsce przystąpi blisko 25 tysięcy uczniów. To dla nich przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację, Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała kolejną edycję Poznańskiego Salonu Maturzystów, który odbędzie się 11-12 września 2017 w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.

Poznański Salon Maturzystów 2017
Poznański Salon Maturzystów 2017

Poznański Salon Maturzystów to miejsce, gdzie matura "spotyka się" ze studiami: maturzyści mogą porozmawiać z przedstawicielami uczelni z całego kraju (36 wystawców), poznać ofertę szkół wyższych, nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia. Taki bezpośredni kontakt zdecydowanie ułatwi im podjęcie decyzji dotyczących dalszego kształcenia. Natomiast Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, co pozwoli maturzystom dobrze przygotować się do matury.

Wstęp na Salon jest wolny, obowiązują jednak zapisy na spotkania OKE. Szczegółowy program dostępny jest pod adresem www.salonmaturzystow.pl/poznan Każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie mógł odebrać bezpłatny egzemplarz "Informatora dla Maturzystów 2018" w stoisku Perspektyw.

Poznański Salon Maturzystów odbędzie się 11-12.09.2017 w godzinach 8.30-15 w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2.