Studenci i studentki z Pensylwanii gośćmi UAM

Studenci i studentki z prestiżowej Wharton School w Pensylwanii są gośćmi Wydziału Prawa i Administracji UAM. Są to studenci studiów magisterskich na połączonych kierunkach MBA i International Relations (Lauder Institute). Wharton School to uczelnia, którą ukończyli m.in. prezydent USA Donald Trump, Elon Musk, Clarissa Sligh, Jeremy Rifkin, Warren Buffet czy Ivanka Trump.

Studenci z Pensylwanii gośćmi UAM (foto: UAM)
Studenci z Pensylwanii gośćmi UAM (foto: UAM)

Podczas tygodniowego pobytu w Poznaniu 14 amerykańskich studentów wysłucha wykładów profesorów UAM i Uniwersytetu Ekonomicznego: dra Tomasza Brańki, prof. Ewy Mińskiej-Struzik oraz prof. Moniki Dobskiej. Odwiedzą także przedsiębiorstwa takie jak Amazon Polska w Sadach oraz Solaris&Coaches w Bolechowie. W planach mają także zwiedzanie Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie połączone z wykładem wnuka pisarza - prof. Radosława Fiedlera z UAM. Studenci spotkają się również z prezydentem Poznania i zwiedzą poznański Stary Rynek.

Poznań jest czwartym i ostatnim etapem podróży studentów Wharton School, po wcześniejszym pobycie w Paryżu, Sztokholmie i Frankfurcie nad Menem.

Wharton School to historycznie najstarsza wyższa szkoła biznesu na świecie. Studia MBA w 2017 roku zajmują pierwsze miejsce w USA, a także pierwsze miejsce w światowym rankingu FORBES, Business Insider i News oraz World Report.