Studencki Projekt Roku - wyniki

Dwa projekty studenckie z Poznania okazały się najlepsze w tegorocznej edycji konkursu "Studencki Projekt Roku". Konkurs organizowany jest przez firmę PZU.

Studencki Projekt Roku - grafika artykułu
Studencki Projekt Roku

W kategorii "Kariera i rozwój osobisty" najwięcej głosów zdobył projekt PUT Lab - Pierwszy studencki Makerspace z Politechniki Poznańskiej. PUT Lab to projekt pierwszego w Polsce Makerspace na Uczelni Wyższej. Otwarcie pracowni miało miejsce 16 grudnia 2015 roku. W ciągu niespełna 6 miesięcy istnienia miejsce to zyskało setki fanów oraz pozwoliło na realizację 18 projektów naukowych. PUT Lab wyposażony jest w urządzenia takie jak drukarka 3D, frezarka czy mikrokontrolery. Sukces pracowni spowodował, że Władze Politechniki Poznańskiej postanowiły rozszerzyć PUT Lab o kolejne pomieszczenie - zatem projekt wciąż się rozwija.

W głosowaniu internetowym projekt studentów Politechniki zdobył 2453 głosy wyprzedzając o zaledwie 18 głosów projekt Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business.

W kategorii "Nauka i technika" najwięcej głosów zdobył projekt GEOpraktyki studentów Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza. GEOpraktyki to cykliczny międzynarodowy projekt studentów i doktorantów - członków Studenckiego Koła Naukowego Geografów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Żyjąc w przeświadczeniu o potrzebie dokonania stałych zmian na lepsze, rozpoczęliśmy cykl nowatorskich "wypraw po wiedzę". Pierwsza edycja ("GEOpraktyki: Edycja I - w peruwiańskiej dżungli"), zrealizowana w 2015 r., odbyła się w Peru. W tym roku po raz drugi udajemy się do Ameryki Południowej, tym razem do Andów Boliwijskich.

Projekt GEOpraktyki zdobył 1858 głosów wyprzedając kolejny o blisko 60 głosów.

Łączna pula nagród w konkursie to 35 tysięcy złotych.