Sztuczna Inteligencja - jak to działa? - wykład otwarty

Wydział Fizyki UAM zaprasza na kolejne spotkanie organizowane w ramach "Wykładów Otwartych". Wykład "Sztuczna Inteligencja - jak to działa" wygłoszą mgr inż. Tomasz Grzywalski oraz dr hab. Jędrzej Kociński. Spotkanie odbędzie się 13 lutego 2019 w Auli Maximum Wydziału Fizyki (godz. 10:45).

Sztuczna Inteligencja - jak to działa? - wykład otwarty
Sztuczna Inteligencja - jak to działa? - wykład otwarty

Termin "sztuczna inteligencja" powstał w połowie lat 50-tych. Dziś, jak podaje Wikipedia: "Sztuczna inteligencja (SI, ang. artificial intelligence, AI) - dziedzina wiedzy obejmująca logikę rozmytą, obliczenia ewolucyjne, sieci neuronowe, sztuczne życie i robotykę. Sztuczna inteligencja to również dział informatyki zajmujący się inteligencją - tworzeniem modeli zachowań inteligentnych oraz programów komputerowych symulujących te zachowania.

W trakcie wykładu prelegenci spróbują odpowiedzieć także na inne pytania: kiedy właściwie zaczyna się inteligencja i jak rozpoznać czy jest ona "sztuczna", czy "prawdziwa"? Co to jest test Turinga? Czy osiągnięcie przez nią samoświadomości jest możliwe i niebezpieczne?