Test Wiedzy Ekonomicznej

Adrian Piskorski - student II roku kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu - wygrał poznański eliminacje Testu Wiedzy Ekonomicznej. Pięć osób z najlepszymi wynikami z eliminacji zmierzy się 15 grudnia 2018 z laureatami etapów rozgrywanych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Finał zostanie rozegrany na UEP.

Zwycięzcy poznańskich eliminacji Testu Wiedzy Ekonomicznej
Zwycięzcy poznańskich eliminacji Testu Wiedzy Ekonomicznej

W zmaganiach z ekonomią w Poznaniu wzięły udział 54 osoby. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 50 pytań z takich dziedzin jak rachunkowość, mikroekonomia, bankowość, czy podatki. Liczyło się nie tylko podanie poprawnej odpowiedzi na kolejne pytania, ale również szybkość.

- Poziom trudności pytań zależał od grupy. Ja najlepiej czułem się w drugiej, bo była związana z rynkiem kapitałowym, a że moja specjalność na kierunku to inwestycje kapitałowe, toteż czułem się w tym obszarze najbardziej swobodnie - powiedział tuż po zakończeniu testu jego zwycięzca. Jak tłumaczył, do testu nie przygotowywał się specjalnie, bo zakres tematyczny był zbyt szeroki, by przewidzieć pytania, a w zwycięstwie najbardziej pomogło mu systematyczne zdobywanie wiedzy podczas studiowania.

I Ogólnopolski Test Wiedzy Ekonomicznej jest międzyuczelnianym projektem realizowanym w ramach Forum Uczelni Ekonomicznych, zrzeszających pięć największych publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce.