Trasa kolędowa Poznańskiego Chóru Katedralnego

Chłopięco-Męski Poznański Chór Katedralny wyrusza w podróż po Europie. Od 8 do 16 grudnia 2018 zespół wystąpi w Belgii, Holandii oraz Niemczech, prezentując różnorodny repertuar utworów wielkopolskich oraz polskich kompozytorów. Na koncertach usłyszeć będzie można oczywiście polskie i zagraniczne kolędy w wykonaniu chóru.

Chłopięco-Męski Poznański Chór Katedralny wyrusza w podróż po Europie
Chłopięco-Męski Poznański Chór Katedralny wyrusza w podróż po Europie

Zespół rozpocznie występy 8 grudnia od udziału w Festival Musical de Marchienne 2018, w roli ambasadora wielkopolskiej kultury w ramach promocji województwa wielkopolskiego. Koncert odbędzie się o godzinie 20:00 w Eglise Notre Dame de Miséricorde w Charleroi w Belgii. Wydarzenie to organizowane jest przy współpracy z samorządem województwa wielkopolskiego, a patronat honorowy nad koncertem objął Pan Artur Orzechowski - Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Brukseli.

Dla Poznańskiego Chóru Katedralnego jest to niezwykły zaszczyt, a zarazem powrót do mia-sta Charleroi gdzie zespół występował już w 2007 i 2014 roku. Zostanie zaprezentowanych wiele dzieł polskich, jak i wielkopolskich kompozytorów. Dzień później w tym samym miejscu chór zaśpiewa w trakcie Mszy Świętej.

Następnie Poznański Chór Katedralny uda się w trasę koncertową do Holandii, gdzie w prze-ciągu kilku dni wystąpi w Rotterdamie, Groningen czy Gorinchem. Będzie to okazja do odświeżenia wcale nie tak dawnych przyjaźni zawiązanych przez lata wyjazdów Zespołu we wspomniane okolice Holandii. Poznańscy Chórzyści pojawią się także w Niemczech gdzie podczas koncertów w Gronau , Epe i Losser zaprezentują szeroki repertuar kolęd i nie tylko.

Poznański Chór Katedralny mimo bardzo niskiego średniego wieku śpiewaków wynoszącego około 17 lat, jest najstarszym chórem chłopięco-męskim w Polsce oraz jednym z najdłużej działających w całej Europie.

We wrześniu 2001 roku Federacja Chórów Unii Europejskiej, przyznała Poznańskiemu Chó-rowi Katedralnemu dwa znaczące tytuły: Chóru Historycznego i Chóru Unii Europejskiej.