Uniwersytet Ekonomiczny najlepszą ekonomiczną uczelnią w Polsce

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wygrał tegoroczny ranking "Perspektyw" w kategorii szkół ekonomicznych. Poznańska uczelnia wyprzedziła między innymi warszawską Szkołę Główną Handlową oraz Akademię im. Leona Koźmińskiego.

Uniwersytet Ekonomiczny
Uniwersytet Ekonomiczny

Poznański Uniwersytet Ekonomiczny po raz pierwszy zajmuje najwyższą pozycję w rankingu. W porównaniu z ubiegłym rokiem dla UEP to poprawa o dwa miejsca.

W klasyfikacji ogólnej, bez podziału na typy szkół, uczelnia zajmuje 13. miejsce. To awans o cztery pozycje względem ubiegłego roku.

Przy ocenie poszczególnych uczelni brano pod uwagę między innymi: wysoką pozycję absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na rynku pracy, preferencje pracodawców, którzy bardzo często wskazują właśnie tę uczelnię, jako tę, z której poszukują kandydatów do pracy oraz potencjał naukowy uniwersytetu.

Ranking Szkół Wyższych Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" to najbardziej prestiżowe i opiniotwórcze zestawienie tego typu w Polsce. Blisko 100 uczelni jest ocenianych w kategoriach: prestiż akademicki, absolwenci na rynku pracy, opinia kadry, preferencje pracodawców, ekonomiczne losy absolwentów, potencjał naukowy, efektywność naukowa, publikacje, innowacyjność i umiędzynarodowienie.