Uniwersytet otwarty UAM

Rozpoczęły się zapisy na kolejny trymestr zajęć organizowanych w ramach Uniwersytetu Otwartego UAM. W ofercie jest ponad 120 kursów. Zajęcia w trymestrze wiosennym rozpoczną się w połowie marca 2018.

Uniwersytet Otwarty UAM
Uniwersytet Otwarty UAM

W ramach zajęć Uniwersytetu Otwartego UAM zorganizowano do tej pory blisko 90 kursów, w których uczestniczyło ponad 2200 osób. Kursy prowadzone są w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich a więc wykładów i ćwiczeń a nawet laboratoriów, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin). Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Większość propozycji jest przeznaczona dla tych, którzy chcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie oraz tych, którzy stawiają na rozwój osobisty, pozazawodowy, mają jakieś hobby, a kursy będą dla nich okazją skonfrontowania swojej wiedzy z autorytetami naukowymi i spotkania innych podobnych pasjonatów.

Żeby zgłosić swój udział w konkretnym kursie wystarczy wejść na stronę internetową www.uo.amu.edu.pl, wybrać interesujące zajęcia i wnieść opłatę (od 160 złotych za 15 godzinny kurs).

Dane kontaktowe

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Otwarty;

ul. Św. Marcin 78 (dawne Collegium Historicum), pok.120;

61-809 Poznań,

Tel. 61 829 47 50

Adres mailowy uo@amu.edu.pl