Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości - konferencja jubileuszowa

Rozpoczynają się uroczyste obchody setnej rocznicy powstania Uniwersytetu Poznańskiego. Przez najbliższe dni odbędzie się kilkanaście imprez związanych z tą rocznicą. Uniwersytet Poznański został powołany do życia dokładnie 7 maja 1919 roku.

Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości
Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości

Jubileuszowy tydzień rozpocznie, 6 maja 2019, międzynarodowa konferencja naukowa "Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości". W konferencji wezmą udział wybitni naukowcy m.in. doktorzy honoris causa oraz rektorzy krajowych i zagranicznych uczelni.

Program konferencji:

9:00 - 9:45 chrzest tulipana "Uniwersytet Poznański", wyhodowanego specjalnie z okazji jubileuszu (Sala Lubrańskiego Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1)

10:00 - 12:00 otwarcie konferencji, sesja I (Aula UAM, Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1)

Sesja I - Indywidualne wystąpienia doktorów honoris causa uczelni poznańskich

Profesor Béla Bollobás, UAM

Profesor Cheong Byung-Kwon, UAM

Profesor Andrzej Dubas, UPP

Profesor Krzysztof Matyjaszewski, UAM

Profesor Peter Nijkamp, UAM

Profesor Maria Siemionow, UMP

Profesor Hans Wolfgang Spiess, UAM

W tej części wybitne osobistości nauki opowiedzą o swojej drodze do doskonałości. Sesja będzie miała charakter dwujęzyczny (języki polski i angielski).

12:00 - 12:30 przerwa kawowa

12:30 - 14:00 gala wręczenia nagrody Fundacji UAM "Doskonałość w nauce - użyteczność w praktyce". Konkurs ogłoszony został w marcu 2019 i dedykowany był wszystkim tym, którzy w trakcie Dekady Jubileuszowej UAM 2009-2019, realizując swoje badania oraz działania naukowe o charakterze aplikacyjnym, chcieli przede wszystkim aktywnie i z pożytkiem społeczno-gospodarczym łączyć naukę z biznesem - dowiedz się więcej o konkursie.