VIII Festiwal NA SZAGE

Od kilku lat tradycją już jest, iż zawsze na początku roku w Poznaniu spotykają się miłośnicy podróżowania i szukania przygód. VIII edycja festiwalu podróżniczego "Na Szage" odbędzie się w dniach 31 stycznia - 3 lutego 2019. Organizatorem festiwalu jest poznańska Akademia Wychowania Fizycznego.

VIII Festiwal NA SZAGE
VIII Festiwal NA SZAGE

Pierwszy dzień Festiwalu to gra miejska "Na Szage przez świat", podczas której uczestnicy w nietypowy sposób zwiedzą Poznań.

Podczas kolejnych dni festiwalu uczestnicy usłyszą relacje z podróży m.in. po Nowej Zelandii, Chinach, Rosji, Kambodży i Wietnamie. Tradycyjnie przedstawią je zaproszeni goście oraz uczestnicy konkursu na najciekawszą prezentację z podróży.

Organizatorzy zaprosili m.in. Elżbietę Dzikowską - podróżniczkę, reportażystkę, autorkę wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych i artykułów publicystycznych, czy Przemysława Kossakowskiego - autora cyklu telewizyjnych programów podróżniczych.

Festiwal to także warsztaty - m.in. "Leśne spotkania w praktyce", "Mankalowisko - gry tradycyjne" czy "Górskie Warsztaty Outdorowe - odzież, sprzęt, ekwipunek!".

Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (ul. Królowej Jadwigi 27/39).