W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa - konferencja

II Międzynarodowa konferencja "W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa", która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UAM to kolejne spotkanie przedstawicieli nauki i praktyków zajmujących się szeroko pojętą problematyką swobody wypowiedzi i jej granic. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 marca 2017 (w godz. 9.00-18.50) w auli Zygmunta Ziembińskiego Collegium Iuridicum Novum Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Konferencja otwarta jest dla publiczności i skierowana do szerokiego grona odbiorców.

W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa - konferencja - grafika artykułu
W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa - konferencja

II edycja konferencji to kolejne spotkanie przedstawicieli nauk prawnych, społecznych i humanistycznych oraz praktyków zajmujących się szeroko pojętą problematyką swobody wypowiedzi i jej granic. W czasie 7 sesji plenarnych ponad 40 prelegentów dyskutować będzie nad zagadnieniami wolności w cyberprzestrzeni, granic swobody artystycznej, obrazy uczuć religijnych, mowy nienawiści czy roli mediów elektronicznych w czasie arabskiej wiosny i ukraińskiego Euromajdanu.

Referaty będą wygłaszane w j. polskim i angielskim, a całość konferencji będzie tłumaczona symultanicznie.

Zaproszenie do uczestnictwa przyjęli wybitni przedstawiciele nauki prawa ze wszystkich wiodących polskich ośrodków akademickich, m.in. prof. Ireneusz C. Kamiński sędzia ad hoc w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, prof. Joanna Sieńczyło-Chlabicz (sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego), prof. Jacek Sobczak (sędzia Sądu Najwyższego).

Pojawią się także prelegenci z zagranicy, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec, Węgier, Egiptu, Ukrainy i Cypru.

W czasie konferencji odbędzie się także ekspercki panel dyskusyjny dotyczący wolności słowa w praktyce wykonywania zawodów prawniczych. Udział w dyskusji wezmą m.in. sędzia Bartłomiej Przymusiński, członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, mec. Zbigniew Krüger, specjalista z zakresu ochrony dóbr osobistych oraz mec. Paulina Piaszczyk, od wielu lat prowadząca obsługę prawną redakcji prasy drukowanej i elektronicznej.

Załączniki