Warsztaty "Fundusz Samorządów Uczniowskich"

Do końca roku trwa realizacja projektów młodzieżowych zgłoszonych w Konkursie "Fundusz Samorządów Uczniowskich". W I edycji Konkursu dofinansowanie otrzymało 18 szkół ponadpodstawowych. Szczególnie cenne dla tej inicjatywy było zaangażowanie i entuzjazm uczniów przygotowujących założenia projektowe do realizacji swoich pomysłów.

Warsztaty "Fundusz Samorządów Uczniowskich"
Warsztaty "Fundusz Samorządów Uczniowskich"

Dla młodzieży z pewnością ważna będzie możliwość podzielenia się wnioskami i zdobytym doświadczeniem, uzyskania odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w końcowej fazie realizacji projektów, jak również informacji o kolejnej edycji Konkursu.2019 r. Dlatego Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej zaprasza przedstawicieli Zarządów Samorządów Uczniowskich wraz z opiekunami na warsztaty pn. "Fundusz Samorządów Uczniowskich", które odbędą się 12 grudnia 2018 r. (środa) w godz. 16:00 - 19:00 w Urzędzie Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17 (Sala Biała na I piętrze).

W trakcie spotkania podsumujemy tegoroczne projekty oraz przedstawimy harmonogram i zasady kolejnego Konkursu, który ogłoszony zostanie już na początku 2019 roku. Zgłoszenia przyjmowane są na adres: akademickipoznan@um.poznan.pl (w informacji należy wskazać liczbę osób).

Jednocześnie Miasto zachęca młodzież wszystkich poznańskich szkół do udziału w otwartych wydarzeniach organizowanych w ramach tygodnia Centrum Inicjatyw Lokalnych. Szczególnie interesujące dla uczniów mogą okazać się warsztaty pn. "Projekt społeczny - jak go rozwinąć", na których uczestnicy zapoznają się z rozwiązaniami stosowanymi przez start-upy i będą mogli poznać narzędzia pozwalające ocenić czy realizowany pomysł ma szanse na rozwój. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia br., w godz. 12:00 - 15.00 w Urzędzie Miasta Poznania. Prowadzącym będzie pan Bartosz Janowicz - konsultant biznesowy z 19-letnim doświadczeniem, ekspert ds. zmiany kultury organizacyjnej, doradca ds. rozwoju wewnątrzfirmowej przedsiębiorczości, Założyciel Proinnovate, Lean Startup coach i facylitator zespołów interdyscyplinarnych. Więcej informacji o warsztatach oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.poznan.pl/cil