Wykład otwarty prof. Ernesta R. Blatchleya III

Politechnika Poznańska oraz Miasto Poznań zapraszaja na wykład otwarty pt: Effects of Swimmers on Swimming Pool Chemistry... and Vice Versa, który wygłosi Prof. Ernest R. Blatchley III. Wykład rozpocznie się o godzinie 11:00, we wtorek 14.05.2019 r., w sali 123 Biblioteki Technicznej Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2). Wykład zwróci uwagę na to jak użytkownicy basenów mogą swoim zachowaniem poprawić lub pogorszyć stan wody i powietrza w hali basenowej.

Ernest R. Blatchley III
Ernest R. Blatchley III

Ernest R. Blatchley jest profesorem Lee A. Rieth w dziedzinie Nauk Technicznych w Purdue University. Profesor prowadzi badania naukowe związane z procesami fizyczno-chemicznymi wykorzystywanymi w Inżynierii Środowiska. Jest odpowiedzialny za międzywydziałowe laboratorium i grupę badawczą (Lyles School of Civil Engineering i the Division of Environmental & Ecologcial Engineering).

Profesor Blatchley i jego współpracownicy wnieśli istotny wkład w rozwój Inżynierii Środowiska w zakresie teorii reaktorów fotochemicznych i chemii ubocznych produktów dezynfekcji wody. Obecnie wielu producentów fotoreaktorów UV wykorzystuje do ich projektowania metody numeryczne i analityczne opracowane przez grupę Blatchley. Dodatkowo praca zespołu Profesora Blatchley przyczyniła się do opracowania nowych metod analitycznych umożliwiających oznaczenie w wodzie ubocznych produktów dezynfekcji. Niewątpliwie zrozumienie mechanizmu powstawania ubocznych produktów dezynfekcji w wodzie basenowej przyspieszyło możliwość wykorzystania promieniowania UV do dezynfekcji wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.