Wykład otwarty prof. Stevena Keena

Uniwersytet Ekonomiczny w poznaniu oraz Miasto Poznań, zapraszają na wykład otwarty prof. Stevena Keena. Prlekcja pt. Ekonomia klasyczna: fałszywy paradygmat, odbędzie się dnia 29 września 2017 r. (piątek), o godz. 16:30 w s. 301A, w budynku UEP przy al. Niepodległości 10.

Wykład otwarty prof. Stevena Keena
Wykład otwarty prof. Stevena Keena

Paradygmat neoklasycznej ekonomii dominuje zarówno w tworzeniu polityki gospodarczej, jak i w nauczaniu akademickim. Podczas wykładu profesor Keen dokona krytycznej analizy tego paradygmatu oraz wyjaśni dlaczego ekonomiści głównego nurtu nie byli w stanie przewidzieć ostatniego kryzysu gospodarczego. Wskaże także dlaczego kryzys ten był nie do uniknięcia i co należy zrobić, aby kolejne kryzysy nie były tak dotkliwe.

Prof. Steven Keen jest światowej sławy ekonomistą australijskiego pochodzenia. Karierę naukową łączy z działalnością publicystyczną - jest aktywnym i rozpoznawalnym uczestnikiem debat publicznych toczonych w różnych mediach. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt publikacji i wystąpień naukowych. Oprócz wystąpień naukowych, prof. S. Keen często udziela komentarzy i wywiadów w mediach anglojęzycznych jako ekspert ds. ekonomii globalnej, kryzysu finansowego oraz bieżących wydarzeń politycznych. W 2016 r. Wystąpił w cyklu wywiadów HARDtalk! Prowadzonych przez Stephena Sackura w BBC.

Na potrzeby prowadzonych przez siebie analiz gospodarczych prof. S. Keen zaprojektował program komputerowy Minsky, coraz częściej wykorzystywany przez makroekonomistów.