Zaczynamy nowy rok akademicki

Ponad sto tysięcy poznańskich studentów zaczyna w tym tygodniu naukę w nowym roku akademickim. Najbliższe dni upłyną jeszcze pod znakiem inauguracyjnych uroczystości, ale już za kilka dni na dobre zaczną się zajęcia. Dla większości studentów nowością mogą być zmiany struktury uczelni. Zmiany wymusiła nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym. I tak dla przykładu na Uniwersytecie Ekonomicznym znikną wydziały, a pojawią się instytuty, a na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza pojawi się pięć instytutów, w skład których wejdzie 20 wydziałów.

Zaczynamy nowy rok akademicki
Zaczynamy nowy rok akademicki

Spośród największych poznańskich uczelni najszybciej, bo już 1 października uroczystość inauguracyjna odbędzie się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Dzień później "Gaudeamus" zabrzmi na Politechnice Poznańskiej oraz na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego. Na 4 października zaplanowano inaugurację na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Najpóźniej, bo dopiero 15 października, uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym. Inauguracja połączona będzie z uroczystością wręczenia profesorowi Odedowi Galorowi godności doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego. Profesor Oded Galor jest wybitnym ekonomistą, twórcą jednolitej teorii wzrostu gospodarczego.