Trener gwiazd - Jacek Bilczyński w AWF

ul. Królowej Jadwigi

Trener personalny gwiazd, ekspert ds. diety i treningu programu "Pytanie na Śniadanie", znany dietetyk i fizjoterapeuta - Jacek Bilczyński wystąpi z wykładem otwartym w AWF Poznań!

Autor bestsellerowych książek: FIT JEST SEXY!, FIT OD KUCHNI I FIT W PRAKTYCE oraz redaktor naczelny FIT Magazynu podczas spotkania opowie o tym, jak z sukcesem budować ścieżkę kariery i stać się trenerem, z którym każdy chce pracować.

Serdecznie zapraszamy!

3 kwietnia 2017, godz. 13:30

budynek dydaktyczny AWF, poziom -1, sala 025/026

Mecz siatkarzy AZS UAM

ul. Zagajnikowa 9

Już w najbliższą sobotę 25 marca o godzinie 17:00, odbędzie się mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn - II FAZA PLAY OFF.

Siatkarze AZS UAM Poznań zagrają przed własną publicznością z SPS Chrobry Głogów.

Wykład otwarty Mateusza Damięckiego

ul. Królowej Jadwigi

Aktor filmowy i teatralny, znany m.in. z takiej superprodukcji jak "Kochaj i tańcz" czy serialu "Pitbull", społecznik, ambasador akcji WWF "SOS dla Świata" - Mateusz Damięcki, wystąpi z wykładem otwartym w AWF Poznań.

Spotkanie poświęcone będzie etycznym aspektom podróżowania, przede wszystkim problemom wykorzystywania zwierząt w przemyśle turystycznym oraz nielegalnemu handlowi zagrożonymi gatunkami zwierząt.

Mateusz Damięcki od lat angażuje się w działania ekologiczne, aktywnie wspiera światowe organizacje i występuje w obronie zwierząt.

Wykład odbędzie się 23 marca 2017 (godz. 16, aula AWF). 

Przyszłość samochodów użytkowych - wykład

ul. Piotrowo 2

Jens Ocksen, Prezes Volkswagen Poznań Sp. z o.o., będzie gościem Politechniki Poznańskiej. Prezes Volkswagen Poznań wygłosi wykład "Przyszłość samochodów użytkowych". Wykład odbędzie się 21 marca 2017, w godz. 17:00-19:00 w sali 123 Biblioteki PP.

Wykład jest pytaniem o kierunek, w którym podążać będzie przemysł samochodów dostawczych. Jest próbą zastanowienia się i znalezienia odpowiedzi, jak dalece wprowadzane regulacje ograniczeń w miastach dla określonych pojazdów przy jednoczesnym zagęszczaniu się populacji w metropoliach ukształtują logistykę miejską. Jakie zastosowanie znajdzie samochód użytkowy w dobie e-handlu, elektromobilności i pojazdów autonomicznych? Czy trend współdzielenia, zmiany demograficzne i innowacyjne rozwiązania transportowe przyczynią się również do zmiany dotychczasowej roli samochodu dostawczego?

Drzwi otwarte na UEP

ul. Towarowa 35

Drzwi otwarte pod hasłem "Twój dzień na UEP" odbędą się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu 12 marca 2017 w godz. 10:00-14:00 w nowym budynku Uczelni - Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych UEP (ul. Towarowa 55).

Rola JST w zagospodarowaniu przestrzeni - konferencja

al. Niepodległości 53

7 kwietnia 2017 o godzinie 9:00 w Auli Ziembińskiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM (Collegium Iuridicum Novum) przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona tematyce kształtowania przestrzeni publicznej.

Wydarzenie organizowane jest przez Koło Naukowe Administratywistów "Ad rem" działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wspólnie z Katedrą Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji UAM.

Celem konferencji jest możliwość stworzenia pola do dyskusji dotyczącej zarówno obecnych, jak również projektowanych regulacji związanych z zagospodarowaniem przestrzennym. Wśród prelegentów nie zabraknie ekspertów, dzięki czemu wydarzenie stanowić będzie doskonałą okazję do tego, by umożliwić wymianę poglądów zarówno przedstawicielom nauki, jak i studentom. Dla każdego z uczestników będzie to szansa na pogłębienie swojej wiedzy i poznanie wielu interesujących kwestii związanych z gospodarowaniem przestrzennym.

Kreatywne wtorki WNPiD UAM

ul. Umultowska 89a

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zaprasza do udziału w cyklu spotkań "Kreatywne wtorki". Tym razem przeniesiemy się w świat fantastyki. Nasz Wydział odwiedzą koordynatorzy jednego z największych Festiwali Fantastyki w Europie - Pyrkonu, którzy opowiedzą uczestnikom m.in.:

*Jak zorganizować wydarzenie dla 50 tys. osób?

*Jak wygląda organizacja jednego z największych festiwali w Europie?

*Z jakimi wyzwaniami mierzą się każdego roku organizatorzy?

Wydarzenie odbędzie się 14 marca 2017 (wtorek) o godzinie 18:30, w sali 136 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89a).

Spór o demokrację w Polsce i na świecie - wykład otwarty

ul. Umultowska 89

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zaprasza uczniów szkół partnerskich do udziału w cyklu wykładów otwartych. Tym razem prelegentem będzie dr Stanisław Zyborowicz, który wygłosi wykład pt. "Spór o demokrację w Polsce i na świecie". Wykład odbędzie się 17 marca 2017, o godzinie 12:00 w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

Wicepremier M. Morawiecki gościem UEP

al. Niepodległości 10

Wykład otwarty Wicepremiera Mateusza Morawieckiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbędzie się 17 lutego 2017 w godz. 16:45-17:45 w sali 111A (Gmach Główny).

Czy można bezbłędnie zaplanować karierę?

CK Zamek

Zaplanowałeś już kierunek rozwoju zawodowego? W jakim modelu kariery odnajdujesz swoje wyobrażenie o przyszłości zawodowej? Linearnym - poprzez łączenie wykształcenia z późniejszym zatrudnieniem, mozaikowym polegającym na spajaniu różnych, niezwiązanych ze sobą epizodów czy być może w modelu sekwencyjnym?

O tym, czy możliwe jest nadanie kształtu poszczególnym szczeblom kariery będzie mówiła prof. Magdalena Piorunek z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas 5. prelekcji w ramach "Uniwersyteckich Wykładów na Zamku". Spotkanie odbędzie się 14 lutego 2017 o godzinie 18:00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury "Zamek".

Wydarzenie organizowane jest dzięki współpracy UAM, Fundacji UAM oraz CK "Zamek".

Ekstraliga Futsalu Kobiet

ul. Zagajnikowa 9

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, KU AZS UAM Poznań oraz SWFiS UAM serdecznie zapraszają na mecz 9 kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet pomiędzy:

KU AZS UAM Poznań - KS Unifreeze Górzno

Środa 1.02.2017 roku o godzinie 18.00

Hala UAM ul. Zagajnikowa 9 (Campus Morasko)

Wstęp wolny.

Mecz siatkarzy AZS UAM

ul. Zagajnikowa 9

Już w najbliższą sobotę 21 stycznia 2017 o godzinie 19:00, odbędzie się mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn.

Siatkarze AZS UAM Poznań zagrają przed własną publicznością z BTS Bolesławiec.

Serdecznie zapraszamy na to widowisko sportowe - hala UAM, ul. Zagajnikowa 9.

Wykłady otwarte Uniwersytetu Artystycznego

al. Marcinkowskiego 26

Uniwersytet Artystyczny zaprasza na spotkanie z prof. Grzegorzem Dziamskim, teoretykiem i filozofem kultury, który jako jeden z pierwszych wprowadził na polskim gruncie postmodernistyczną refleksję nad sztuką. Wykład Historia sztuki współczesnej i strategie artysty odbędzie się w środę 11 stycznia 2017 o godz. 18.00 w Atrium (budynek B UAP).

Prof. dr hab. Grzegorz Dziamski - kierownik Zakładu Badań nad Kulturą Artystyczną w Instytucie Kulturoznawstwa UAM. W szczególnym kręgu zainteresowań pozostają: kultura ponowoczesna, teoria i praktyka postmodernizmu, awangarda, sztuka Europy Środkowej, globalizacja sztuki. Autor m. in: "Art in the Postmodern Era. From a Central European Perspective", LIT Verlag, Berlin - Zurych 2013, "Przełom konceptualny i jego wpływ na praktykę i teorię sztuki", Wyd. UAM, Poznań 2010,"Sztuka po końcu sztuki. Sztuka początku XXI wieku", Galeria Arsenał, Poznań 2009.

Memoriał T. Zajączkowskiego i W. Małki

ul. Zagajnikowa 9

Zapraszamy do kibicowania i udziału w VI memoriale siatkarskim T. Zajączkowskiego i W. Małki. Zawody te rozgrywane są ku czci pamięci zmarłego tragicznie w wypadku samochodowym Trenera siatkówki na UAM, mgr Tomasza Zajączkowskiego oraz zmarłego na nowotwór studenta naszego Uniwersytetu i wieloletniego zawodnika II-go ligowego zespołu piłki siatkowej AZS UAM Poznań, Wojciecha Małki.

Turniej odbędzie w dniu 28 grudnia 2016 (hala ul. Zagajnikowa 9, godz. 10-18). W tym roku do grona pięciu zaproszonych zespołów, postanowiliśmy dołączyć drużynę, która będzie składać się z byłych zawodników naszego Uniwersytetu, którzy uczyli się siatkówki przy zmarłym Trenerze i którzy grali razem z Wojtkiem, pod nazwą "Drużyna Tomka i Wojtka".

Ekstraliga Futsalu Kobiet

ul. Zagajnikowa 9

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, KU AZS UAM Poznań oraz SWFiS UAM serdecznie zapraszają na mecz V kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet pomiędzy:

KU AZS UAM Poznań - KS AWF Warszawa 

Niedziela 18.12.2016 roku o godzinie 19.00

Hala UAM ul. Zagajnikowa 9 (Campus Morasko)

Wstęp wolny.

Mecz siatkarzy AZS UAM Poznań

ul. Zagajnikowa 9

Już w najbliższą sobotę 17 grudnia o godzinie 18:30, odbędzie się mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn.

Siatkarze AZS UAM Poznań zagrają przed własną publicznością z UKS Volley Żarów.

Serdecznie zapraszamy na to widowisko sportowe - hala UAM, ul. Zagajnikowa 9.

MATERIAŁ. PROJEKT. MEBEL - wystawa

ul. Wodna 24

Galeria DESIGN UAP zaprasza do odwiedzenia wystawy "Materiał. Projekt. Mebel". Wernisaż wystawy odbędzie się 8 grudnia 2016 w Galerii DESIGN UAP ul. Wodna 24.

Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze realizacje meblarskie profesora Aleksandra Kuczmy - twórcy zasłużonego dla polskiego projektowania eksperymentalnego, innowatora i ukochanego pedagoga rzesz studentów. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku był on niekwestionowanym pionierem w wykorzystaniu nowoczesnych materiałów w konstrukcji mebli. Na wystawie będzie można zobaczyć czym zajmuje się dzisiaj.

Spotkanie z R. Korzeniowskim

ul. Królowej Jadwigi 27/39

Czterokrotny mistrz olimpijski , który jako pierwszy zawodnik w historii chodu światowego i jedyny polski sportowiec zdobył złote medale na trzech igrzyskach z rzędu - Robert Korzeniowski - wygłosi wykład otwarty w AWF.

W ramach realizowanego projektu "Medycyna dla Sportu i Aktywnych" opowie o współpracy na linii sportowiec-fizjoterapeuta.

Razem z nim wystąpi Dariusz Ciborowski, absolwent AWF, regionalny koordynator fizjoterapii programu "Medycyna dla Sportu i Aktywnych", realizowanego przez LuxMed.

Termin: 6 grudnia 2016 godz. 10. Aula AWF

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy.

Mecz siatkarzy AZS UAM Poznań

ul. Zagajnikowa 9

już w najbliższą niedzielę 27 listopada 2016 o godzinie 14:00, odbędzie się mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn.

Siatkarze AZS UAM Poznań zagrają przed własną publicznością z AZS UZ Zielona Góra.

Serdecznie zapraszamy na to widowisko sportowe - hala UAM, ul. Zagajnikowa 9.

Konferencja trenerów tenisa

ul. Królowej Jadwigi 27/39

Nowoczesne technologie w treningu tenisistów, gry i zabawy dla początkujących zawodników, praktyczne wskazówki wspomagające treningi i pokazy ćwiczeń - to m.in. tematy XXI Konferencji Trenerów Tenisa PZT, która w dniach 26-27 listopada 2016 odbędzie się w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Wśród zaproszonych wykładowców, znaleźli się m.in. szkoleniowcy z Francji i Niemiec - Bernard Pestre - członek International Tennis Federation i dyrektor ds. kształcenia French Tennis Federation, Carsten Lemke - instruktor Niemieckiego Stowarzyszenia Trenerów oraz wybitni trenerzy czołowych polskich zawodników: Klaudia Jans-Ignacik, Dariusz Piter, Filip Urban oraz Kim Tiilikainen, którzy opowiedzą o swoich ulubionych ćwiczeniach.

Oprócz sesji wykładowych na uczestników czekają dodatkowe atrakcje - pokaz gry w tenisa na lodzie oraz szkoła jazdy na łyżwach.

Serdecznie zapraszamy!