Spotkanie z Bronisławem Wildsteinem

ul. Kutrzeby 10

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Instytut Edukacji Europejskiej oraz Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zapraszają na spotkanie z Bronisławem Wildsteinem, dziennikarzem, pisarzem, byłym prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Wykład, inaugurujący cykl spotkań ze znanymi dziennikarzami oraz politykami, odbędzie się 23 kwietnia 2009 roku o godzinie 15.00 w sali 340.

Prof. Stanisław Gomułka odwiedzi Poznań z receptami na wyjście z kryzysu

al. Niepodległości

Główny Ekonomista Business Centre Club, prof. Stanisław Gomułka w dniach 1-2 kwietnia 2009r. będzie gościem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Loży Wielkopolskiej Business Center Club.

Podczas swojego pobytu w Poznaniu prof. Gomułka, współtwórca reform okresu transformacji, wieloletni doradca i podsekretarz stanu Ministerstwa Finansów, wygłosi dwa wykłady otwarte.

2 kwietnia prof. Gomułka wygłosi wykład pt. "Krytyczna analiza teorii wzrostu i cykli koniunkturalnych Michała Kaleckiego" (godz. 10.00 w s. 408 A, Gmach Główny UEP, al. Niepodległości 10).

Tego samego dnia o godz 15.00 w sali konferencyjnej Hotelu Sheraton w Poznaniu prof. Stanisław Gomułka wygłosi kolejny wykład "Diagnoza stanu gospodarki Polski AD 2009 - jaka recepta?".
Na wykład w Hotelu Sheraton wymagane jest potwierdzenie obecności: szymon.truskolaski@ue.poznan.pl

7. Objazdowy Festiwal Filmowy "WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie"

Kino Rialto, WSNHiD

7. Objazdowy Festiwal Filmowy "WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie" jest festiwalem filmów dokumentalnych poświęconych problematyce praw człowieka. Festiwal należy prestiżowej międzynarodowej sieci festiwali filmowych o prawach człowieka "Human Rights Film Network", która zrzesza najważniejsze festiwale filmowe o tej tematyce.

Program festiwalu:
1-3 kwietnia 2009 roku

1 kwietnia 20:00 - 22:30 Blok: "BLISKI DALEKI WSCHÓD", Kino Rialto
2 kwietnia 10:00 - 13:00 Blok: "A TO POLSKA WŁAŚNIE", WSNHiD
3 kwietnia 10:00 - 14:00 Blok: "BARWY (NIE)SZCZĘŚCIA", WSNHiD

Spotkanie z Adamem Michnikiem

ul. Kutrzeby 10

Studencka Rada Miasta Poznania oraz Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zapraszają na spotkanie z Adamem Michnikiem, redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej". Spotkanie, którego tematem będą obrady Okrągłego Stołu, odbędzie się 31 marca 2009 roku o godzinie 12.00 w sali 004 w siedzibie uczelni przy ul. Kutrzeby 10.

Zostań innowatorem

Zostań innowatorem

10 tys. zł, staż oraz stypendia to nagrody w konkursie "Innowacje w Bankowości" organizowanym przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Termin zgłoszeń upływa 31 marca!

Konkurs skierowany jest do studentów II, III, IV i V roku studiów dowolnego kierunku i typu.

Zadaniem konkursowym jest napisanie eseju pt. "Jak Twoim zdaniem powinny wyglądać banki i ich produkty w przyszłości".

Uczestnicy mają do wyboru jest 5 tematów:
1. Jakie funkcjonalności powinno mieć innowacyjne konto osobiste, aby przekonać klienta do jego założenia lub zmiany banku?
2. Jakie innowacyjne rozwiązania bankowe, których brakuje bankowości detalicznej w Polsce wydają Ci się szczególnie godne uwagi i dlaczego? Zwróć uwagę m.in. na możliwości wykorzystania telefonów komórkowych w bankowości.
3. Innowacyjne sposoby wykorzystania płatniczej karty przedpłaconej. Jakie cechy powinna posiadać, aby jak najpełniej odpowiadać na potrzeby finansowe klienta?
4. Lokowanie nadwyżek finansowych w 2020 roku - wpływ trendów światowych na zachowania polskich przedsiębiorców. Jakie elementy pozwolą zbudować innowacyjną ofertę, która sprosta wymaganiom klientów w określonej perspektywie czasowej?
5. Innowacje w rozwoju bankowości dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw na rynku polskim. Rozważ jedną z następujących kwestii:
- zmiany w okresie ostatniego roku oraz kierunki rozwoju na najbliższe 2 lata
- ewolucja potrzeb i zachowań klientów
- rozwój oferty produktowej i kanałów dotarcia/dystrybucji/obsługi
- metody akwizycji i aktywacji klientów
- zmiany wynikające z pojawienia się nowych graczy na rynku.

Pracę wraz z CV oraz wypełnionym formularzem zgłoszenia należy przesłać do 31 marca 2009 r. na adres: innowacje@kronenberg.org.pl

Warsztaty Mobilnego Punktu Informacyjnego

ul. Kutrzeby 10

Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na spotkanie "Mobilnego Punktu Informacyjnego" dla przyszłych przedsiębiorców. Spotkanie odbędzie się 26 marca w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu.

Dyżur zaplanowany jest dwuetapowo:
9.00-15.00 - indywidualne konsultacje z ekspertami w zakresie zakładania własnej działalności gospodarczej.
10.15-11.45 oraz 13.00-14.30 (część warsztatowa), która ma przybliżyć studentom niezbędne formalności związane z rejestracją działalności gospodarczej oraz pozyskiwaniem źródeł dofinansowania dla początkujących przedsiębiorstw.

Masz pomysł na biznes? Nie wiesz, od czego zacząć? Przyjdź do nas, a uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Szkoła Milionerów

Stary Rynek 87

Szkoła Milionerów, oferowana przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, to jedyna w Polsce szkoła ucząca, jak w realnym świecie prowadzić biznes i odnieść sukces. Celem Szkoły Milionerów jest zapewnienie wsparcia osobom z nowatorskimi pomysłami.

Kogo szukamy?
Wsparcie skierowane jest do osób, które maja innowacyjny pomysł na biznes lub produkt. Zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów (do 12 msc. od ukończenia studiów), pracowników jednostek naukowo badawczych oraz osoby zatrudnione w micro- i małych przedsiębiorstwach.

Jak działamy?
Poprzez wybór bardzo dobrych pomysłów na biznes lub produkt oraz zaoferowanie ich autorom ośmiomiesięcznego, unikalnego, darmowego wsparcia szkoleniowo-doradczego.

Jeśli już wiesz, że ta Szkoła jest właśnie dla Ciebie, to? Porozmawiajmy o konkretach!

Szkoła Milionerów składa się z trzech etapów wsparcia.
Etap wstępny to Trening Przedsiębiorczości, którego celem jest ukształtowanie nastawienia do pracy w biznesie i wybranie osób, które zostaną zaproszone do udziału w prestiżowej Szkole  Milionerów.

Pierwszy etap, do którego zostaną zaproszeni wybrani uczestnicy Treningu Przedsiębiorczości, to Szkoła Innowacji. Szkoła Innowacji to czterodniowe szkolenie wyjazdowe, którego celem jest doskonalenie innowacji. Jest to również wyjątkowa okazja do spotkań z guru biznesu i skorzystania z dodatkowych interesujących warsztatów.

Drugi etap, to doradztwo indywidualne. Uczestnicy Szkoły milionerów będą mogli skorzystać ze wsparcia mentorów, coachów, doradztwa proinnowacyjnego, doradztwa rzecznika patentowego, doradztwa brokera finansowego. Ponad to jest to czas testowania pomysłu dzięki preinkubacji, która umożliwia młodym osobom sprawdzenie swojego pomysłu biznesowego bez ponoszenia wysokich kosztów i ryzyka. Preinkubowane firmy korzystają z usług księgowych oraz porad i wsparcia prawnego. Ponad to zapewnia reklamę i promocji.

Trzeci etap szkolenie z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, które jest uzupełnieniem dotychczas zdobytych umiejętności.

Co zrobić aby znaleźć się w Szkole Milionerów?
Wystarczy mieć ciekawy, innowacyjny pomysł i zgłosić się na Trening Przedsiębiorczości wypełniając formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie www.polskaprzedsiebiorcza.pl ). Formularz należy wysłać na adres mailowy: poznan.innowatorzy@inkubatory.pl.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 515 229 794 lub w naszej siedzibie na Starym Rynku 87 (budynek Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania).

Ważne daty
SZKOŁA MILIONERÓW
Rekrutacja do 31.03.2009
Trening Przedsiębiorczości 6-7.04.2009
Szkoła Innowacji 21-24.05.2009
Szkolenie z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej
Blok I 12.10.2009
Blok II 14.10.2009
Blok III 16.10.2009
Doradztwo Indywidualne maj- grudzień 2009
Szkoła Milionerów jest kluczowym elementem projektu "Program Transferu innowacji do biznesu Innowatorzy ", realizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości na terenie województwa wielkopolskiego.
Projekty współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

ul. Estkowskiego 6

W najbliższy piątek (20 marca) odbędzie się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Dokładnie w południe, w auli WSL, 43 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, przystąpi do ostatecznej rozgrywki o zwycięski laur. Od wygranej dzieli ich jedynie rozwiązanie trzech problemowych pytań.Finaliści wyłonieni zostali z blisko 2000 osób, startujących w I i II etapie Olimpiady

- Początkowo zakładaliśmy trzydziestu finalistów. Jednak w związku z tym, że kilkunastu uczniów zdobyło taką samą liczbę punktów na w zawodach okręgowych, zdecydowaliśmy się powiększyć grono finałowych szczęśliwców - wyjaśnia Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.

Końcowe zawody będę się różnić od dwóch poprzednich. Tym razem, uczniowie spotkają się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki i zamiast rozwiązywać test, zmierzą się z zadaniami problemowymi. Pytania przygotuje Komitet Naukowy I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Zarówno dla laureatów, jak i finalistów czekają atrakcyjne nagrody. Wszyscy, zwolnieni zostaną z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach: technik logistyk i technik spedytor. Najlepsi natomiast, mają zapewnione bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorami są firmy Epicor i L-Systems.

Patronat medialny objęły: czasopismo "Logistyka" (patronat główny), "Polska Gazeta Transportowa", dziennik "Polska Głos Wielkopolski", portal Logistyka.net.pl, Kariera.com.pl oraz Studentnews.pl.

Barcamp 15

Słodownia, Centrum Stary Browar

Rozpoczęły się już zapisy na kolejne, 15 spotkanie miłośników nowych technologii i internetu Barcamp Poznań. Spotkanie odbędzie się 28 marca w Słodowni w Centrum Stary Browar przy ulicy Półwiejskiej (początek godzina 13.00).
Głównym gościem spotkania będzie Rafał Agnieszczak - twórca serwisu Fotka.pl, pomysłodawca i współwłaściciel kilku innych przedsięwzięć internetowych, w tym serwisu aukcyjnego Świstak.pl, portalu Bajo.pl oraz Media2.pl, prezes założonej w 2005 roku spółki Interaktywna sp. z o.o.

Mój jest ten kawałek podłogi

Instytut Kulturoznawstwa UAM

Pomysł projektu Mój jest ten kawałek podłogi narodził się ze wspólnej inicjatywy szerokiego grona kulturoznawców: aktualnych studentów, absolwentów jak i pracowników naukowych Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu.
Tytuł projektu został zaczerpnięty z refrenu piosenki zespołu Mr. Zoob, którego członkowie związani byli z poznańskim kulturoznawstwem. Mój jest ten kawałek podłogi to cykl wykładów, spotkań, spektakli, koncertów.
Inicjatywa ta skierowana jest przede wszystkim do młodych odbiorców: obecnych, jak i przyszłych studentów kulturoznawstwa. Chcielibyśmy przede wszystkim ukazać ogromny potencjał kreatywny ludzi związanych z naszym kierunkiem. Zaprezentować sylwetki oraz efekt pracy byłych studentów, którzy obecnie osiągnęli sukces na różnych płaszczyznach twórczej działalności. W ramach projektu gościliśmy już między innymi: Michała Merczyńskiego, Marcina Libera czy Teatr Strefa Ciszy. Poprzez takie działania, projekt Mój jest ten kawałek podłogi ma nadzieję zainspirować poznańskie środowisko kulturoznawców, jak i przyszłych jego twórców do wzmożonej aktywności.
Kształt projektu Mój jest ten kawałek podłogi został wypracowany we współpracy z Festiwalem Święto Wiosny, którego dyrektorem jest była absolwentka kulturoznawstwa UAM, Renata Borowska. Dzięki tej współpracy możemy gościć na naszych wykładach największe sławy i osobistości współczesnego świata sztuki. W zeszłorocznej edycji był to między innymi Klaus Obermaier.
Impreza odbędzie się 20 marca w godzinach od 14 do 23.
Serdecznie zapraszamy!

KALENDARIUM PROJEKTU:
20 marca 2009
- I część SACRE dyskusji "Potrzeba kontrowersyjności w sztuce"
dot. "Święta Wiosny" Igora Strawińskiego;
z udziałem dr Przemysława Rotengrubera (UAM), Jadwigi Grabowskiej (niezależny krytyk i teatrolog z Krakowa) oraz uczestników Festiwalu Święta Wiosny; prowadzenie: Anna Kochnowicz (TVP Poznań) ul. Szamarzewskiego 91, bud. E, sala A, pocz. godz. 14.00
- Projekcja filmu "Rytm to jest to", czyli projekt edukacyjny Orkiestry Filharmonii Berlińskiej, pod batutą Sir Simona Rattle'a, (po dyskusji)
wprowadzenie: dr Marcin Poprawski (UAM) ul.Szamarzewskiego 91, bud. E, sala C, pocz. godz.16.00;
- II cz. SACRE dyskusji, "Potrzeba kontrowersyjności w sztuce"
dot. "Święta Wiosny" Igora Strawińskiego,
uczestnicy: dr Przemysław Rotengruber, Jadwiga Grabowska, prof. Grzegorz Dziamski (UAM) prowadzenie: Anna Kochnowicz Głośna Samotność, ul. Ratajczaka 18, start godz. 20.00;
- SACRE elektro koncert "An On Bast"/Polska/ (po dyskusji w Głośnej Samotności)
Wstęp bezpłatny (na wykłady w kluboksięgarni Głośna Samotność bezpłatne wejściówki do odebrania w klubie)

W kwietniu 2009 zapraszamy na część drugą projektu;
Teatrzyk kukiełkowy Kuby Kaprala,
spotkanie z gościem specjalnym Tomaszem Raczkiem
oraz cykl wykładów otwartych w Instytucie Kulturoznawstwa;

"Dzień Kobiet Sukcesu" - spotkanie z Moniką Olejnik

ul. Kutrzeby 10

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zaprasza na spotkanie ze znaną dziennikarką radiową i telewizyjną Moniką Olejnik. Monika Olejnik będzie gościem obchodzonego corocznie "Dnia Kobiet Sukcesu". Spotkanie odbędzie się 14 marca 2009 roku o godzinie 12.00 w sali 340.

Drzwi otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego

al. Niepodległości 10

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprasza wszystkich chętnych i zainteresowanych studiami na tej uczelni 15 marca o godz. 11.00, w auli (gmach główny UEP, al. Niepodległości 10). To pierwsze wydarzenie kierowane do osób zainteresowanych studiami I i II stopnia, po uzyskaniu przez Uczelnię statusu uniwersyteckiego, będącego potwierdzeniem silnej pozycji naukowej i dydaktycznej.

Program:

11.00-14.00 hall przed aulą
Prezentacja oferty kierunków i specjalności, przy stanowiskach informacyjnych poszczególnych Wydziałów.

12.00-13.30 aula
Spotkanie główne w auli. Prezentacja zasad rekrutacji i oferty kształcenia wszystkich Wydziałów.

Najważniejsze informacje rekrutacyjne:

1. Rejestracja

Zgłoszenia na wybrany wydział i kierunek (przy kilku obowiązuje odrębna aplikacja na każdy z wybranych wydziałów i kierunków) odbywają się drogą elektroniczną poprzez rejestrację na stronie www.ue.poznan.pl.

2. Przedmioty kwalifikacyjne

O kwalifikacji do przyjęcia na studia przesądza miejsce na liście rankingowej. Lista sporządzana jest na podstawie punktów z pisemnej części egzaminu maturalnego ("nowa matura") lub z rozmowy kwalifikacyjnej ("stara matura"), z dwóch przedmiotów kwalifikacyjnych obowiązujących na dany wydział i kierunek UEP.

Wydział Ekonomii

- przedmiot do wyboru: geografia, historia, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie (tylko na kierunek Polityka społeczna)

Wydział Gospodarki Międzynarodowej, Wydział Zarządzania

- przedmiot do wyboru: geografia, historia, informatyka, matematyka

Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej

- przedmiot do wyboru: informatyka, matematyka

Wydział Towaroznawstwa

- przedmiot do wyboru: informatyka, matematyka, biologia, chemia, fizyka

Języki do wyboru na wszystkich Wydziałach:

angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w liczbach:

Rok założenia: 1926

Liczba Wydziałów: 5

Liczba kierunków: 11

Liczba specjalności: 53

Liczba studentów ogółem: 12100

Liczba przyjętych na studia stacjonarne: 1984

Liczba kandydatów na studia stacjonarne: 7286

Liczba kadry naukowo dydaktycznej: 547

Konkurs fotograficzny "Jeszcze po kropelce... czyli o wodzie w przyrodzie"

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, ul. Dzięgielowa 27

Studiujesz w Poznaniu? Fotografujesz? Chciałbyś wypłynąć na szerokie wody? Weź udział w konkursie fotograficznym "Jeszcze po kropelce.. czyli o wodzie w przyrodzie".

1. Wybierz się na wycieczkę do parku narodowego, krajobrazowego lub innego obszaru chronionego

2. Wykonaj ciekawe zdjęcie, kreatywnie nawiązujące do tegorocznego hasła konkursu

3. Swoją fotografię prześlij do 1 kwietnia 2009 roku na adres foto.przyroda@gmail.com.

Zwycięzców poznamy 22 kwietnia 2009 roku podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Atrakcyjne nagrody czekają!! Więcej informacji: www.jeszczepokropelce.jak.pl

Jak zapewnić rozwój zrównoważony terenów otwartych?

ul. Dzięgielowa 27

Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Zakład Geografii Kompleksowej i Kartografii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają do udziału w debacie społecznej pt. "Jak zapewnić rozwój zrównoważony terenów otwartych?".
Spotkanie odbędzie się 9 marca w godz. 10:00-15:30 w budynku Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM przy ul. Dzięgielowej 27 (Kampus Morasko).
Debatę poprowadzą Andrzej Kassenberg i Bożenna Wójcik reprezentujący Instytut na rzecz Ekorozwoju. Do naświetlenia głównych procesów i zjawisk zachodzących na terenach otwartych mających znaczenie dla przyszłości ich zasobów, a mających charakter konfliktów przestrzennych zaproszeni zostali prelegenci: dr hab. Mariusz Kistowski, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, dr hab. Andrzej Mizgajski, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr hab. Małgorzata Słodowa-Hełpa, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dr Piotr Matczak, adiunkt Instytutu Socjologii UAM. Po wystąpieniach ekspertów zaplanowana jest dyskusja ogólna, która zostanie zakończona podsumowującymi wystąpieniami prelegentów.

Spotkania z neuromarketingiem

ul. Robocza 4, Poznań

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu zaprasza 14 marca 2009 roku o godz. 12.00 na wykład Anny Choromańskiej - International NeuroNorms Director w LABoratory & Co., pt. "CONSUMER SCIENCE - przyszłość marketingu", w ramach cyklu "Spotkania z neuromarketingiem". Tytuł wykładu: "CONSUMER SCIENCE - przyszłość marketingu".  Wykład odbędzie się w siedzibie uczelni: ul. Robocza 4, sala nr 13

Podczas wykładu zostaną poruszone następujące kwestie:

  1. Kontrowersje wokół neuromarketingu - fakty czy mity? - czy istnieje guzik zakupowy - psychologiczne mechanizmy decyzji konsumenckich - najnowsze odkrycia światowej nauki

  2. Jak wyniki badań neuromarketingowych zastosować w praktyce? - tworzenie przekazu reklamowego - określanie strategii mediowej - budowanie wizerunku marki

  3. Czy są odpowiedzi na następujące pytania? - co kryje się w umysłach polityków - który rodzaj muzyki najbardziej nas pobudza - który aktor to najlepszy James Bond

Dotychczas w ramach cyklu "Spotkania z neuromarketingiem" odbyły się: - 17 XI 2007 r.: konferencja "Reklama i PR na rozdrożu?" - 5 X 2008 r.: wykład prof. Rafała K. Ohme - twórcy neuromarketingu w Polsce, pt. "O pożytkach z mariażu biznesu z nauką" - 29 XI 2008 r.: wykład Janusza Plenclera - Prezesa Zarządu LABoratory & Co, pt. "Reklama w objęciach neuromarketingu"

Wpływ kryzysu na sytuację ekonomiczną Polski - wykład

Sala 236 A Uniwersytetu Ekonomicznego

Prof. dr hab. Lesław Gajek, Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego i członek Komitetu matematyki Polskiej Akademii Nauk (PAN) wygłosi wykład "Wpływ kryzysu na sytuację ekonomiczną Polski". Wykład odbędzie się 4 marca w Sali 236 A Uniwersytetu Ekonomicznego.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską poświęconą Funduszom Europejskim w Wielkopolsce

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską poświęconą Funduszom Europejskim w Wielkopolsce. Tematyka pracy powinna być poświęcona Funduszom Europejskim i ich wpływom na rozwój regionu, a przede wszystkim Wielkopolskiemu Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2007-2013.
Dużym zainteresowaniem cieszyć się będą prace opiniotwórcze, ukazujące lub prognozujące efekty wdrażania Funduszy Europejskich w Wielkopolsce.
W Konkursie mogą brać udział prace obronione w dniach od 30 kwietnia 2008 roku do 16 października 2009 roku.
Termin nadsyłania prac upływa 30 października 2009 roku.

Nagrodami w konkursie są:

  • nagroda główna: miesięczny staż w Biurze Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli,

  • nagroda za II miejsce: laptop z oprogramowaniem,

  • wyróżnienie: aparat cyfrowy.

Studencki Nobel 2009

Studencki Nobel

Za kilka dni rusza konkurs dla najlepszych polskich studentów "Studencki Nobel 2009". Organizatorem konkursu jest Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Konkurs "Studencki Nobel" daje szansę zdolnym studentom szansę wyróżnienia się spośród rzeszy blisko 2 milionów żaków w Polsce. Grupą docelową konkursu są studenci uczelni zarówno państwowych, jak i prywatnych, którzy z poprzedniego semestru uzyskali średnią ocen - minimum 4,0.
Uczestnicy konkursu oprócz szansy na zdobycie tytułu najlepszego studenta RP i wielu cennych nagród będą mieli także możliwość promocji w mediach studenckich, lokalnych i ogólnopolskich.

Wielkopolską część konkursu swoim patronatem objęli: wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Zwycięzców regionalnej części konkursu poznamy na początku maja.

Wygraj indeks Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa

ul. Grunwaldzka 11

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z Poznania organizuje KONKURS, który ma na celu krzewienie i upowszechnianie problematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także zbadanie, jak młodzież postrzega ten problem, czy miasto, które zamieszkuje jest utożsamiane z miastem bezpiecznym?
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy: film, fotografia, praca plastyczna lub pisemna (do wyboru uczestnika konkursu) na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa miasta Poznania.
Nagrodą dla laureatów i osób wyróżnionych są bezpłatne studia pierwszego stopnia.
Konkurs trwa do 30 kwietnia 2009 roku i przeznaczony jest dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.
Więcej informacji o Konkursie na www.wsb.net.pl/konkurs_2009.php