Inna strona Poznania - Miasto bez opakowania

al. Niepodległości 26/1

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Inna strona Poznania - Miasto bez opakowania". W konkursie studenci mogą pokazać swoją fotograficzną wizję miasta.

Prace można składać do 12 maja w biurze NZS przy al. Niepodległości. Nagrodami w konkursie są: możliwość skorzystania z profesjonalnego studia fotograficznego oraz sprzęt fotograficzny.

Wybuchowe prezentacje Wydziału Chemii

ul. Grunwaldzka 6

Studenci chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza chcą zachęcić uczniów szkół średnich do studiowanie tej dziedziny nauki. W piątek, 25 kwietnia, odbędzie się na dziedzińcu Wydziału Chemii UAM specjalny pokaz pirotechniczny. Chcą w ten sposób pokazać, że chemia to nie nudna nuka, ale także spektakularne wydarzenia.

Pokaz rozpocznie się w piątek o 13.30.

Poznań i Kraków w WSNHiD

ul. Kutrzeby

"Stańczycy i organicznicy. Wielkopolska - Małopolska. Poznań - Kraków. Tradycja i nowoczesność" - konferencja pod takim tytułem odbędzie się 24 kwietnia w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

Program przedsięwzięcia obejmuje zagadnienia związane z Wielkopolską omawiane przez pryzmat dziejów przeszłych, jak i współczesności. Referaty zostaną poświęcone specyfice wielkopolskiego etosu, roli zaborów ukazanej na przykładach tradycji pruskich i austriackich, wielkim rodom arystokratycznym i mieszczańskim, roli Poznania i regionu w dążeniach niepodległościowych Polski, strukturze społecznej i gospodarczej, lokalnej kulturze oraz znaczeniu środowisk akademickich i naukowych.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni między innymi: marszałkowie województw Małopolskiego Marek Nawara oraz Wielkopolskie Marek Woźniak, biskupi Tadeusz Pieronek i Henryk Muszyński oraz politycy: Jan Rokita i Marcin Libicki.

Konferencja odbędzie się 24 kwietnia w siedzibie WSNHiD, początek o 9.30

Najbliższe imprezy sportowe organizowane przez AZS

ul. Noskowskiego 25

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach przełajowych - III rzut

15.04.2008, godz. 18.00, Polana Harcerzy za stokiem Malta

Organizator: Klub Uczelniany AZS Politechniki Poznańskiej

Zgłoszenia: w miejscu startu, na kartkach startowych z wypisanym numerem legitymacji ISIC-AZS

Akademicki Mistrzostwa Wielkopolski w narciarstwie alpejskim i snowbordzie
18.04.2008, godz. 20.00, stok Malta Ski
Organizatorzy : Klub Uczelniany AZS w WSKiZ, Samorząd Studentów WSKiZ,
Rada Samorządu Studentów WSB
Zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres jakubstachowiak@wp.pl.
Aby zgłoszenie zostało zatwierdzone trzeba podać : -uczelnia, imię, nazwisko, data urodzenia, numer legitymacji ISIC-AZS/AZS.

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Pool bilardzie
24.04.2008, godz. 16.30, SKB HADES ul. Dąbrowskiego 140
Organizator: Klub Uczelniany AZS Politechniki Poznańskiej
Zgłoszenia: w miejscu zawodów od godz. 16.00

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski na Szachach aktywnych - II rzut
25.04.2008, godz. 17.00, WSUS, ul. Głogowska 26 (Wjazd MTP) sala 321
Organizator: KU AZS Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych

Szanse młodych na własne mieszkanie

al. Niepodległości 10

Czy mieszkanie lepiej jest kupić teraz czy zaczekać? A może wynająć coś dla siebie? Jakie kruczki prawne stosują w umowach wynajmujący i sprzedający? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas środowej, otwartej konferencji na Akademii Ekonomicznej. Tematyka spotkania powinna zainteresować wszystkich młodych ludzi, borykających się z problemami lokalowymi, szukających mieszkania, pragnących dowiedzieć się więcej o rynku mieszkaniowym. Konferencję zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Propertus, działające przy AE.

Na spotkanie zaproszono m. in. Aleksandra Schellera, Prezydenta Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Studenci z Akademii Ekonomicznej w Katowicach zaprezentują wyniki badań dotyczące preferencji młodych ludzi przy wyborze mieszkań. Będzie można dowiedzieć się też, jaką rolę pełnią pośrednicy. Prawnicy z kancelarii Adwokackiej Andrzeja Philipsa zdradzą, jakie kruczki czyhają na kupujących i najemców w niektórych umowach. Studenci analizować będą wszystkie za i przeciw opcji wynajęcia mieszkania i jego kupna.

Konferencja odbędzie się w środę, 16 kwietnia, o godzinie 10 w sali 236 A w budynku AE przy ul. Niepodległości 10.

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej

ul. Rubież

Skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów i ekspertów! Zapoznaj się z mechanizmami służącymi wspieraniu innowacyjności i indywidualnej przedsiębiorczości! Weź udział w Poznańskich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej!

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej stworzone z myślą o Tobie!

Planujesz w przyszłości zostać przedsiębiorcą? Rozkręcasz właśnie firmę? Chcesz dowiedzieć się, co naprawdę sądzą o środowisku akademickim przedstawiciele świata finansów i biznesu? A może szukasz inspiracji do działania? Niezależnie od motywacji, biorąc udział w tegorocznej edycji PDPA na pewno znajdziesz coś dla siebie.

W tym roku, w dniach 22-24.04, uczestnicy seminariów będą dyskutować na temat roli i pozycji kobiet w biznesie, rozbudzaniu postaw przedsiębiorczych na uczelniach oraz możliwości rozwoju przedsięwzięć opartych na designie.

Osoby zainteresowane zdobyciem praktycznych umiejętności zachęcamy do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach.

Szkolenia z zakresu tworzenia biznesplanu, sztuki autoprezentacji oraz technik sprzedaży będą prowadzone przez doświadczonych ekspertów: Bartłomieja Łukaszewicza, Dyrektora Departamentu Dotacji Europejskiego Centrum Doradztwa Finansowego, Anetę Murakowską, właścicielkę firmy CreativeMedia oraz Marcina Rzepczyńskiego, trenera wewnętrznego firmy Škoda Polska S.A.

Wstęp na spotkania panelowe jest wolny. Na warsztaty, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rejestracja, dlatego już dziś pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony www.inqbator.pl

!

Znajdziesz tam również szczegółowy program Imprezy.

Premiera nagrania spektaklu "Krum"

Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego

13 kwietnia Krzysztof Warlikowski odbierze w Atenach prestiżową Międzynarodową Nagrodę Teatralną. Z tej okazji zapraszamy na premierę nagrania spektaklu "Krum" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego oraz spotkanie z Grzegorzem Niziołkiem, autorem książki "Warlikowski. Extra Ecclesiam".

24 kwietnia, godz. 18.00, Kino Rialto

Hanoch Levin KRUM

reż.: Krzysztof Warlikowski

premiera: 3 marca 2005 TR Warszawa

spektakl trwa: 2 godz. 30 min.

Bohater Kruma Hanocha Levina powraca do rodzinnego miasta, w którym czeka na niego matka, przyjaciele i cała społeczność. Świat, który zastaje Krum, dotknięty jest jednak jakimś paraliżem. Jakby rzeczywistość, do której powraca bohater, znieruchomiała w oczekiwaniu na coś, co w końcu nada jej sens, co uruchomi zdarzenia. I tak się dzieje, ale działania bohaterów okazują się chaotyczne, a rozbudzone życie prowizoryczne, wypełnione powtarzalnym rytmem narodzin, wesel i pogrzebów. Krum wydaje się postacią najbardziej bierną. Ktoś inny żeni się, ktoś inny umiera, ktoś inny wyjeżdża. Być może w ten sposób spełniają się różne warianty losu bohatera. Postawiony w sytuacji widza, który na chwilę zawiesza swoją tożsamość i całkowicie poddaje się iluzji, Krum ogląda jak we śnie zrealizowany w formie teatralnego spektaklu katalog swoich marzeń i obaw.

"Warlikowski. Extra ecclesiam"

FRAGMENT. WARLIKOWSKI TO MY
"Może warto też od razu wyjaśnić, kto jest bohaterem tej książki. Nie jest nim Krzysztof Warlikowski - człowiek, artysta, reżyser teatralny, a przynajmniej jest nim tylko w bardzo ograniczonym sensie. Pod nazwiskiem Warlikowski ukrywa się fascynujące wydarzenie w polskim teatrze i w polskiej kulturze, pole oddziaływań wielu zjawisk: teatralnych, psychologicznych, kulturowych, społecznych, politycznych, religijnych. To wydarzenie, w którym brali i biorą nadal udział aktorzy, widzowie, krytycy - ta żywa międzyludzka konstelacja wciąż się zresztą zmienia. Zmieniają się oceny, dochodzi do rewizji własnych nastawień, wzbogacają się interpretacje. Warlikowski to proces, pole i przestrzeń - jak się wydaje, coraz bardziej rozległa. Do tej wspólnej przestrzeni należy zarówno pani, która na spektaklu Hamleta głośno zażądała, aby Jacek Poniedziałek założył majtki, jak i dziewczyna, która podczas przedstawienia Bachantek weszła na czworakach do scenicznego basenu z wodą".

Miejsce: Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
Bilety: wejściówki 2 zł
Organizacja: Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych, Polskie Wydawnictwo Audiowizualne, Wydawnictwo Hommini, Zakład Dramatu i Teatru UAM

Teatr/Działanie

OT Maski

Już po raz czwarty ruszają w Poznaniu warsztaty teatralne organizowane w ramach projektu teatr/działanie. Dotychczas uczestnicy warsztatów pracowali z aktorami takich zespołów jak: Stowarzyszenie Teatralne CHOREA, Teatr ZAR, Teatr Pieśni Kozła. W kwietniu zapraszamy na warsztaty z BIOMECHANIKI, które poprowadzi Philip Brehse z Berlina, dawniej członek The Living Theatre.

DODAKOWO ZAPRASZAMY NA OTWARTE SPOTKANIA:

11 (piątek) kwietnia, godz. 19.00

WYKŁAD prof. Katarzyny Osińskiej poświęcony metodzie Meyerholda. Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja unikalnych zapisów pracy biomechnaiczej oraz dyskusja z prowadzącym i uczestnikami.

13 (niedziela) kwietnia, godz. 18.00
POKAZ ETIUD WARSZTATOWYCH przygotowanych przez uczestników warsztatów z Philipem Brehsem
Miejsce: OT Maski, wstęp wolny
Biomechanika metoda treningu aktorskiego wypracowana w latach 20 i 30 XX wieku, przez mistrza rosyjskiej awangardy scenicznej, aktora i reżysera Wsiewołoda Meyerholda. Inspirowała wielu twórców współczesnego teatru, takich jak Peter Brook, Jerzy Grotowski, Bertold Brecht czy amerykański The Living Theatre.
Philip Brehse z Berlina, od ponad dwudziestu lat wykorzystuje biomechanikę w pracy pedagogicznej (min. w Athanor Akademie w Burghausen czy Schauspieleschule w Nurnberg). Ukończył mistrzowską klasę biomechaniki Gennadiego Bogdanova z Moskwy, jest aktorem, reżyserem i muzykiem, założycielem Open Space Performunion w Berlinie oraz członkiem zespołu The Living Theatre.
Pod jego okiem grupa 20 uczestników pozna zasady treningu, dzięki któremu aktor uczy się w pełni świadomie wykorzystywać każdy element swojego ciała tak, by jego ruch stał się bardziej sugestywny. Warsztaty dotyczyć będą także emisji głosu i kreacji scenicznych (budowanie etiud aktorskich) ich zwieńczeniem będzie otwarty pokaz trwającej dziewięć dni (codziennie po 5 godzin) pracy.
Termin: 10-13 kwietnia (5 godzin dziennie)
Miejsce: O.T. Maski w Poznaniu
Informacje i zgłoszenia: teatr-dzialanie@psit.org.pl
Organizacja: Koło Naukowe Teatrologów UAM, Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych, OT Maski

Leszek Balcerowicz gościem Akademii Ekonomicznej

al. Niepodległości 10

Były minister finansów i prezes Narodowego Banku Polskiego wygłosi wykład "Droga do cudu gospodarczego". Wykład odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 11.00 w auli Akademii Ekonomicznej przy al. Niepodległości.

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa - drzwi otwarte

ul. Kutrzeby

Drzwi otwarte w Wyższe Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa odbędą się 19 kwietnia. Gościem specjalnym Drzwi Otwartych będzie Grzegorz Miecugow - dziennikarz, szef zespołu wydawców w TVN24.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 w siedzibie uczelni przy ulicy Kutrzeby.

Waldemar Pawlak - gościem Akademii Ekonomicznej

al. Niepodległości 10

Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak wygłosi wykład "Aktualne problemy gospodarki Polski". Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 10.00 w auli głównej Akademii Ekonomicznej przy al. Niepodległości. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja.

Grzegorz Kołodko gościem poznańskich uczelni

ul. Kutrzeby, al. Niepodległości, ul. Głogowska

Były minister finansów, profesor Grzegorz Kołodko będzie gościem kilku poznańskich uczelni. Jego przyjazd do Poznania związany jest między innymi z promocją najnowszej książki "Wędrujący świat".

Grzegorz Kołodko przyjedzie do Poznania 7 kwietnia i wygłosi wykład w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (godzinie 14.00 w siedzibie uczelni w sali 340). Tego samego dnia, o godzinie 19.00, w WSNHiD zostanie otwarta wystawa fotografii "Świat jaki jest" będąca reporterskim zapisem podróży Kołodki po świecie.

8 kwietnia Grzegorz Kołodko o godzinie 10.00 wygłosi wykład "Wędrujący świat" dla studentów Akademii Ekonomicznej (sala 301 A w budynku głównym), a o 14.00 spotka się ze studentami Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych (sala 322, ul. Głogowska 26).  

Akademia Sztuk Pięknych - drzwi otwarte

al. Marcinkowskiego

Akademia Sztuk Pięknych zaprasza przyszłych studentów 19 kwietnia o godzinie 10.00. Spotkanie odbędzie się w głównym gmachu uczelni przy al. Marcinkowskiego.

Konferencja RuPy 2008 (Ruby & Python Conference)

ul. Umultowska 87

Ruby & Python Conference to największa tego typu konferencja organizowana w tej części Europy. RuPy to 2 dni wykładów, wielu światowej sławy prelegentów, sesja live coding, geek party oraz wiele niespodzianek (konkursy, nagrody). RuPy to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi językami (webowymi).

Konferencja odbędzie się 12 i 13 kwietnia na wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Jerzy Buzek w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

Jerzy Buzek będzie gościem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Znany polityk, profesor nauk technicznych, poseł na Sejm III kadencji oraz premier rządu RP w latach 1997-2001, a także deputowany do Parlamentu Europejskiego wygłosi wykład otwarty pt. "Wyzwania i zagrożenia współczesnej Europy" 1 kwietnia 2008 roku o godz. 13.00 w siedzibie Uczelni w sali 340.

Konkurs fotograficzny dla studentów UAM

ul. Dzięgielowa 27

Grupa Problemowa Parki Narodowe, Sekcja Kształtowania i Ochrony Środowiska (Studenckie Koło Naukowe Geografów UAM) oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Przyroda zwycięża człowieka".

Konkurs skierowany jest do wszystkich studentów UAM. Zgłaszane prace powinny przedstawiać uległość człowieka wobec potęgi natury w obszarach chronionych (park narodowy, krajobrazowy, obszar NATURA 2000 itp.).

Termin nadsyłania prac mija 14 kwietnia

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 22 kwietnia, podczas obchodów Dnia Ziemi na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Warsztaty teatralne BIOMECHANIKA

OT Maski

 

W ramach projektu teatr/działanie Poznańskie Stowarzysznie Inicjatyw Tetralnych zaprasza na warsztaty teatralne BIOMECHANIKA, które poprowadzi Philip Brehse z Berlina, dawniej członek Living Theatre.

Biomechanika metoda treningu aktorskiego wypracowana w latach 20 i 30 XX wieku, przez mistrza rosyjskiej awangardy scenicznej, aktora i reżysera Wsiewołoda Meyerholda. Inspirowała wielu twórców współczesnego teatru, takich jak Peter Brook, Jerzy Grotowski, Bertold Brecht czy amerykański The Living Theatre.

Philip Brehse z Berlina, od ponad dwudziestu lat wykorzystuje biomechanikę w pracy pedagogicznej (min. w Athanor Akademie w Burghausen czy Schauspieleschule w Nurnberg). Ukończył mistrzowską klasę biomechaniki Gennadiego Bogdanova z Moskwy, jest aktorem, reżyserem i muzykiem, założycielem Open Space Performunion w Berlinie oraz członkiem zespołu The Living Theatre. Pod jego okiem grupa 20 uczestników pozna zasady treningu, dzięki któremu aktor w pełni świadomie wykorzystuje każdy element swojego ciała, by jego ruch stał się bardziej sugestywny.

Warsztaty dotyczyć będą także emisji głosu i kreacji scenicznych (budowanie etiud aktorskich) - ich zwieńczeniem będzie otwarty pokaz trwającej dziewięć dni (codziennie po 5 godzin) pracy. Prezentacji tej (12 kwietnia) towarzyszyć będzie wykład poświęcony postaci Wsiełowoda Meyerholda, projekcja fragmentów spektakli, które wykorzystują metodę biomechaniki oraz dyskusja z prowadzącym i uczestnikami.

 

Termin: 5-13 kwietnia (5 godzin dziennie)

Koszt: 400 zł

Miejsce: OT Maski w Poznaniu

 

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii - drzwi otwarte

ul. Grabowa 22

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii zaprasza swoich przyszłych studentów do odwiedza uczelni. Drzwi otwarte odbędą się 28 i 29 marca w siedzibie Uczelni przy ul. Grabowej 22. Spotkanie rozpocznie się o 10.00

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji - drzwi otwarte

ul. 28 czerwca 1956r. 213/215

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się 29 marca w siedzibie uczelni przy ulicy 28 czerwca 1956r. 213/215. Spotkanie rozpocznie się o 10.00