Konkurs translatologiczny

ul. Św. Marcin 59 , 61-806 Poznań

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu oraz dwutygodnik "Cogito" zapraszają uczniów wszystkich szkół średnich do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu translatologicznego "Walka o Indeks".

Nagrodą główną w konkursie jest indeks Wyższej Szkoły Języków Obcych umożliwiający bezpłatną naukę na dowolnym kierunku i specjalności w ramach studiów I stopnia.
W pierwszym etapie uczestnicy muszą przetłumaczyć wskazany tekst. Tekst można znaleźć na: www.konkurs.wsjo.pl oraz www.cogito.com.pl

Kadry dla Wielkopolski - inwestycje w rozwój kadry zarządzającej

ul. Ratajczaka 5/7

Wyższa Szkoła Bankowa zaprasza na konferencję, organizowaną w ramach projektu "Kadry dla Wielkopolski - inwestycje w rozwój kadry zarządzającej", która odbędzie się 15 lutego br. o godz. 11.00, w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 5/7.

Celem konferencji jest m.in. zapoznanie uczestników z możliwościami jakie stwarzają fundusze Unii Europejskiej w zakresie rozwoju przedsiębiorstw, w szczególności poprzez współfinansowanie kształcenia pracowników.

Gośćmi konferencji będą: prof. dr hab. Aldona Kamela - Sowińska, Rektor Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości i Minister Skarbu Państwa w rządzie Jerzego Buzka oraz prof. dr hab. Maciej Żukowski, wykładowca Akademii Ekonomicznej i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Wśród prelegentów znajdą się również Jarosław Maciej Dohnal - przedstawiciel Oddziału Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Poznania oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób Niepełnosprawnych p. Dorota Potejko.

Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Poznania.

Program konferencji:

* 11.00 - 11.10 - powitanie uczestników

* 11.10 - 11.40 - "Dlaczego warto inwestować w kształcenie ustawiczne?" - prof. dr hab. Maciej Żukowski

* 11.40 - 12.10 - " Unia Europejska. Szanse i zagrożenia" prof. dr hab. Aldona Kamela - Sowińska

* 12.10 - 12.30 - prezentacja rezultatów projektu

* 12.30 - 12.45 - przerwa

* 12.45 - 13.00 - "Wspieranie małej i średniej przedsiębiorczości w Poznaniu" - przedstawiciel Oddziału Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Poznania - Jarosław Maciej Dohnal

* 13.00 - 13.15 - "Problemy aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych" - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. osób niepełnosprawnych - Dorota Potejko

* 13.15 - 13.45 - wystąpienie- Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej - dr Roman Łosiński

* 13.45 - 14.15 - poczęstunek

"O Europie - z głową i sercem" – dzień Klubu Partnera Akademii Ekonomicznej

al. Niepodległości 10

Reżyser Krzysztof Zanussi, znany psycholog Kazimierz Obuchowski i Andrzej Wojtyna z Rady Polityki Pieniężnej spotkają się 14 lutego w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu by porozmawiać "O Europie - z głową i sercem". Spotkanie ma dać odpowiedz na pytanie, "na co cierpi Europa?". A że Europa nie cierpiała nigdy na brak powodzenia - już Zeus porwał ją zamieniony w byka - w jej mitologiczną postać, w dniu zakochanych, wcielą się studentki AEP. Przed gmachem Uczelni przy al. Niepodległości 10, stanie mechaniczny byk do symulacji rodeo. "Europę", która utrzyma się na jego grzbiecie najdłużej czeka turystyczna podróż na Kretę.

Program

12.00 sala 301

Wykład otwarty Andrzeja Wojtyny - Rada Polityki Pieniężnej

13:00-14:45 aula

O osobowości Europy i następstwach Traktatu Reformującego opowiedzą

Krzysztof Zanussi - reżyser

Kazimierz Obuchowski - profesor psychologii

Andrzej Wojtyna - Rada Polityki Pieniężnej

Tadeusz Kowalski - Akademia Ekonomiczna w Poznaniu

O miłości zaśpiewa

Joanna Kozłowska - solistka operowa

10.00-13.00 (przed gmachem głównym AEP).

Konkurs jazdy na byku-Zeusie porywającym Europę

Nagroda główna-wycieczka na Kretę.

20:00-23:00 Fantasy Park

II Konkurs Bowlingowy KP o Puchar Rektora

20:30-21:30 Fantasy Park

Walentynkowy speed-dating

O konfliktach na uczelni

Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Centrum Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na konferencję poświęconą sposobom rozwiązywania sporów akademickich. Do udziału zaproszono specjalistów z USA i Wielkiej Brytanii.
Celem konferencji jest dostarczenie wiedzy o efektywnych metodach radzenia sobie z konfliktami w środowisku akademickim. Spotkanie jest adresowane do studentów oraz pracowników naukowych i administracyjnych wszystkich polskich szkół wyższych. Udział w niej jest bezpłatny. Obok dyskusji i pokazu filmu dotyczącego sporu między pracownikami na uczelni, zaplanowano warsztaty, które poprowadzą zagraniczni eksperci.
Podczas konferencji wystąpią specjaliści ze Stanów Zjednoczonych - prof. Douglas Yarn i dr Lin Inlow z Consortium on Negotiation and Conflict Resolution oraz Jonathan Dingle, członek brytyjskiej Mediation Council.

Konferencja odbędzie się 6 marca, Audytorium w Starej Bibliotece

Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

 

Kursy przygotowawcze dla kandydatów na studia w Akademii Muzycznej

ul. Św. Marcin 87 61-808 , Poznań

Rektor Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu uprzejmie informuje o kursach przygotowawczych dla kandydatów na studia.

Obejmują one:

Na Wydziale I - Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki - będzie prowadzony kurs z kształcenia słuchu dla wszystkich specjalności oraz z rytmiki i improwizacji fortepianowej dla specjalności rytmika.

Na Wydziale II - Instrumentalnym i VII - Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa - będzie prowadzony kurs z kształcenia słuchu.

Na Wydziale IV - Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej - kurs obejmuje kształcenie słuchu z harmonią.

Zajęcia będą odbywały się w soboty 31.05., 07.06., 14.06. br. w następujących godzinach:

- Kształcenie słuchu na Wydziale II, IV i VII od godz. 14.00 - 15.30

- Kształcenie słuchu na Wydziale I od godz. 15.30 - 17.00

- Rytmika na Wydziale I od godz. 14.00 - 15.30

- Improwizacja fortepianowa na Wydziale I od godz. 13.00 - 13.45

Odpłatność za kurs wyniesie 90 zł dla uczestniczących w wykładach z jednego przedmiotu, a 150 zł dla uczęszczających na wykłady z dwóch przedmiotów. Dodatkowo - dla osób zainteresowanych - odpłatność za kurs improwizacji wyniesie 30 zł.

Praca w USA

ul. Św. Marcin 25, Poznań

Work & Travel USA zaprasza na spotkanie informacyjne na temat pracy na Alasce. Spotkanie odbędzie się 5 i 6 lutego o o godz. 17.30 w Work & Travel USA przy ul. Św. Marcin 25

Powtórz z najlepszymi - wykład prof. Waldemara Łazugi

ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

W tym roku po raz czwarty Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przygotowała cykl wykładów powtórkowych dla maturzystów z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie - "Powtórz z najlepszymi". Cykl ten jest wyjątkową okazją, aby materiał niezbędny do matury nie tylko powtórzyć, ale przede wszystkim uzupełnić o szersze konteksty. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych wykładowców, profesorów WSNHiD i innych zaprzyjaźnionych uczelni. Wykłady są bezpłatne i odbywają się w środy o godz. 17.00 w sali 004. Cykl spotkań rozpoczął się wykładami z języka polskiego, natomiast w styczniu i marcu 2008 r. odbędą się wykłady z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Wykład pt. Tworzymy nowy świat. Oblicza XX wieku wygłosi 13 lutego 2008 r. o godz. 17.00 Rektor WSNHiD prof. dr hab. Waldemar Łazuga.

Powtórz z najlepszymi - wykład prof. Lecha Trzeciakowskiego

ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

W tym roku po raz czwarty Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przygotowała cykl wykładów powtórkowych dla maturzystów z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie - "Powtórz z najlepszymi". Cykl ten jest wyjątkową okazją, aby materiał niezbędny do matury nie tylko powtórzyć, ale przede wszystkim uzupełnić o szersze konteksty. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych wykładowców, profesorów WSNHiD i innych zaprzyjaźnionych uczelni. Wykłady są bezpłatne i odbywają się w środy o godz. 17.00 w sali 004. Cykl spotkań rozpoczął się wykładami z języka polskiego, natomiast w styczniu i marcu 2008 r. odbędą się wykłady z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Wykład pt. "Bismarck a sprawa polska" wygłosi 23 stycznia 2008 r. o godz. 17.00 prof. dr hab. Lech Trzeciakowski.

Fascynujący świat techniki – wykłady

Centrum Wykładowe PP, ul. Piotrowo 2

Wydział Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej zaprasza uczniów zainteresowanych studiami technicznymi na cykl wykładów ilustrujących wybrane problemy fascynującego świata techniki.

22.02.br Jak działa telefonia komórkowa - prof. dr hab. inż. Krzysztof Wesołowski

29.02. br Jak wygląda Internet - dr inż Piotr Zwierzykowski

07.03. br Jak działa Internet - mgr inż Marek Michalski

Wszystkie wykłady odbywać się będą o godz.17.00 w sali 10 w Centrum Wykładowym PP przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu.

Akademia Rolnicza – Drzwi otwarte

Akademia Rolnicza, ul. Wojska Polskiego 28

Przyszli studenci tej uczelni mogą dowiedzieć się wszystkiego o zasadach naboru oraz kierunkach studiów w trakcie drzwi otwartych, które odbędą się 15 marca. Początek spotkania o 10.00

Kalendarz imprez sportowych AZS - styczeń 2008

Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego, ul. Noskowskiego 25, Poznań

Zapraszamy do zapoznania się z listą imprez sportowych organizowanych w styczniu przez Radę Środowiskową AZS oraz kluby uczelniane AZS

Barcamp Poznań - cykliczne spotkania branży internetowej

Klub Johnny Rocker w Poznaniu, ul. Wielka 9

Barcamp Poznań to niekomercyjne, cykliczne spotkania odbywające się na początku każdego miesiąca, służące integracji oraz wymianie doświadczeń branży internetowej. Jest to pierwsza i jak na razie jedyna tego typu inicjatywa w Wielkopolsce. Podobne spotkania organizowane są na całym świecie, także w Polsce, wszędzie spotykając się z ogromnym zainteresowaniem.
Dotychczasowe edycje cieszyły się bardzo dobrą frekwencją (średnio ponad 120 osób). Uczestnicy to przede wszystkim osoby związane zawodowo lub hobbistycznie z branżą internetową, przedsiębiorcy, bloggerzy i studenci.
Uczestnictwo w spotkaniach Barcamp to możliwość poznania nowych trendów w internecie oraz zaprezentowania własnych pomysłów. Klubowa atmosfera sprzyja także twórczej dyskusji między uczestnikami. Wstęp wolny.
Najbliższy Barcamp Poznań odbędzie się 12 stycznia godz. 13:00

Staże lektorskie dla studentów filologii angielskiej

Centrum Językowe IDEA, Stary Rynek 71, Poznań

Centrum Językowe IDEA daje niepowtarzalną szansę studentom III roku filologii angielskiej, zapraszając na STAŻ LEKTORSKI, na który składają się:
ciekawy program zajęć praktycznych i teoretycznych,
nadzór i instruktaż najlepszych lektorów,
możliwość sprawdzenia się w zawodzie,
możliwość podjęcia pracy w charakterze lektora w Centrum Językowym IDEA.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie
we wtorek 15 stycznia 2008, o godz.17:00

Prawa Człowieka - kursy

ul. Emilii Plater 25/64, Warszawa

Kursy w dziedzinie praw człowieka i mniejszości, organizowane przez Humanity in Action Polska odbędą się w okresie letnim. Kursy skierowane są do polskich studentów i studentów studiujących na polskich uniwersytetach oraz dla studentów ukraińskich. Aplikacje i bliższe
informacje na temat programów i działalności HiA dostępne są na stronie www.humanityinaction.org Termin składania aplikacji do kursów upływa 31 stycznia 2008r.

Grasz o staż

Al. Armii Ludowej 14, Warszawa

XIII edycja konkursu "Grasz o staż" rozpoczyna się 4 lutego 2008 roku. W konkursie mogą wziąć udział studenci III, IV i V roku wszystkich kierunków i typów studiów oraz absolwenci, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.

Jak zapewniają organizatorzy uczestnictwo w konkursie to szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, a także nowych umiejętności Do wygrania są między innymi płatne praktyki w firmach krajowych i zagranicznych oraz nagrody dodatkowe. Konkurs organizowany jest przez
PriceWaterhouseCoopers i "Gazetę Wyborczą".

Rozgrzewka przed maturą

al. Niepodległości 2

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu organizuje "Rozgrzewkę przed maturą". Są to bezpłatne zajęcia powtórkowe z języka angielskiego, niemieckiego oraz matematyki dla tegorocznych maturzystów. Spotkania odbędą się między 28 stycznia i 8 lutego, w trakcie ferii zimowych.
Uczestnicy Rozgrzewki mają do wyboru zajęcia z trzech przedmiotów - j. angielskiego, j. niemieckiego i matematyki. Każde z zajęć to cykl pięciu spotkań obejmujących dwadzieścia godzin lekcyjnych, które dla maturzystów będą świetną okazją do usystematyzowania wiadomości z wybranego przez siebie przedmiotu.
Każdego dnia uczniowie próbując swoich sił podczas rozwiązywania zadań i omawiania różnorodnych przykładów, będą mieli okazję powtórzyć kolejne działy matematyki.

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii - Drzwi otwarte

ul. Nieszawska 19

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii zaprasza na "Drzwi otwarte", które odbędą się 8 lutego i 19 kwietnia w siedzibie Uczelni przy ul. Nieszawskiej 19.
Podczas Drzwi Otwartych odbędzie się spotkanie z władzami Uczelni, a także zostanie zaprezentowana pełna oferta edukacyjna. Kandydaci będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania związane z rekrutacją, programami na konkretnych specjalnościach czy zagranicznymi praktykami oraz otrzymają informatory. Specjalnie dla zwiedzających przeprowadzimy profesjonalne pokazy: barmański, kelnerski oraz gastronomiczny. Po siedzibie Uczelni oprowadzać będą studenci WSHiG, którzy chętnie odpowiedzą kandydatom na wszelkie nurtujące pytania.

Uniwersytet Medyczny - Drzwi otwarte

ul. Fredry 10

Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego zaprasza wszystkich przyszłych studentów na "Drzwi otwarte", które odbędą się 22-24 lutego.
W planie imprezy przewidziano liczne atrakcje takie jak pokazy ratownictwa medycznego, wykłady naukowe czy zwiedzanie katedr i zakładów uniwersyteckich. Każdy z uczestników otrzyma zaproszenie do klubu "Eskulap" na studencką imprezę. Pracownicy biur rekrutacji poszczególnych wydziałów i studenci odpowiedzą na pytania zawiązane z zasadami i wymogami stawianymi kandydatom na studia.

Konkurs na Biznesplany

Al. Jerozolimskie 53 lokal 1A, Warszawa

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu na najlepsze biznesplany przygotowane przez młodych przedsiębiorców. Konkurs organizują Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

W konkursie na biznesplany mogą wziąć udział młodzi przedsiębiorcy, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Warunkiem jest tylko przesłanie do 15 stycznia 2008 roku własnego pomysłu na firmą wraz z biznesplanem. Na przełomie stycznia i lutego kapituła konkursu oceni jakość pomysłów. Najlepsze biznesplany poznamy na przełomie lutego i marca.

W pierwszych trzech edycjach konkursu wzięło udział ponad 1500 młodych przedsiębiorców. Nagrodą za najlepszy biznesplan jest 10.000 złotych i możliwość założenie firmy w jednym z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

1 45 Strona 46