POCZUJ MIASTO spotkania edukacyjne dla uczniów, studentów i dorosłych

CK Zamek

Praca, dom... Na tym nie kończy się życie! Są jeszcze knajpki, ulice, wspólna przestrzeń - po prostu miasto. Czy czujemy się w nim dobrze? Czy możemy się tu realizować? Czyje jest miasto i skąd się w nim biorą konflikty?

Na spotkaniach z cyklu "Poczuj miasto" trwających od marca do czerwca, przybliżymy ważne sprawy miejskie, odkrywając Strefę Święty Marcin.

Przejdziemy przez ulicę niejednokrotnie, zawsze z nastawieniem na inną kwestię miejską. Wejdziemy na wieżowce, przetestujemy zrównoważony transport, przepytamy ekipę remontu na ulicy Święty Marcin, sprawdzimy, co się kryje pod hasłem "rewitalizacja" i odkryjemy miejską zieleń. Efektem spotkań będzie nie tylko wiedza o tym, jak wygląda dziś Poznań, ale też dogłębna obserwacja miasta i wyciągnięcie praktycznych wniosków. Stąd dwuetapowa formuła: najpierw wychodzimy w teren, a następnie na warsztatach w sali CK ZAMEK dodajemy kontekst i przepracowujemy problem w dyskusji.

Hol Wielki CK Zamek

Godzina g. 10 - 18

Data od 1.03.2018 do 30.06.2018.

SPOTKANIA:

- "Wchodzimy na górę. Wieżowce w mieście"

- "Ach, ci rowerzyści! Jak poruszać się po mieście?"

- "Remont - i co dalej?"

- "Co to (naprawdę) jest rewitalizacja?"

- "Zieleń w mieście"

- "Adresy na Marcinie"

- "Jak kształtować przestrzeń miasta?"

Zapisy i informacja: tel. 61 64 65 289 e-mail: d.zaglewska@ckzamek.pl

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Każde spotkanie trwa ok. 2 h i składa się z dwóch części: spaceru po wybranej części ulicy Święty Marcin oraz warsztatu w CK ZAMEK.

Spotkania odbywają się w terminach ustalonych indywidualnie dla grupy, między marcem a czerwcem 2018 r.

Można zapisać się na pojedyncze zajęcia, kilka z nich lub cały cykl.