Teatr/Działanie

OT Maski

Już po raz czwarty ruszają w Poznaniu warsztaty teatralne organizowane w ramach projektu teatr/działanie. Dotychczas uczestnicy warsztatów pracowali z aktorami takich zespołów jak: Stowarzyszenie Teatralne CHOREA, Teatr ZAR, Teatr Pieśni Kozła. W kwietniu zapraszamy na warsztaty z BIOMECHANIKI, które poprowadzi Philip Brehse z Berlina, dawniej członek The Living Theatre.

DODAKOWO ZAPRASZAMY NA OTWARTE SPOTKANIA:

11 (piątek) kwietnia, godz. 19.00

WYKŁAD prof. Katarzyny Osińskiej poświęcony metodzie Meyerholda. Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja unikalnych zapisów pracy biomechnaiczej oraz dyskusja z prowadzącym i uczestnikami.

13 (niedziela) kwietnia, godz. 18.00
POKAZ ETIUD WARSZTATOWYCH przygotowanych przez uczestników warsztatów z Philipem Brehsem
Miejsce: OT Maski, wstęp wolny
Biomechanika metoda treningu aktorskiego wypracowana w latach 20 i 30 XX wieku, przez mistrza rosyjskiej awangardy scenicznej, aktora i reżysera Wsiewołoda Meyerholda. Inspirowała wielu twórców współczesnego teatru, takich jak Peter Brook, Jerzy Grotowski, Bertold Brecht czy amerykański The Living Theatre.
Philip Brehse z Berlina, od ponad dwudziestu lat wykorzystuje biomechanikę w pracy pedagogicznej (min. w Athanor Akademie w Burghausen czy Schauspieleschule w Nurnberg). Ukończył mistrzowską klasę biomechaniki Gennadiego Bogdanova z Moskwy, jest aktorem, reżyserem i muzykiem, założycielem Open Space Performunion w Berlinie oraz członkiem zespołu The Living Theatre.
Pod jego okiem grupa 20 uczestników pozna zasady treningu, dzięki któremu aktor uczy się w pełni świadomie wykorzystywać każdy element swojego ciała tak, by jego ruch stał się bardziej sugestywny. Warsztaty dotyczyć będą także emisji głosu i kreacji scenicznych (budowanie etiud aktorskich) ich zwieńczeniem będzie otwarty pokaz trwającej dziewięć dni (codziennie po 5 godzin) pracy.
Termin: 10-13 kwietnia (5 godzin dziennie)
Miejsce: O.T. Maski w Poznaniu
Informacje i zgłoszenia: teatr-dzialanie@psit.org.pl
Organizacja: Koło Naukowe Teatrologów UAM, Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych, OT Maski

sieci społecznościowe