Harmonogram wykładów w ramach Programu "Akademicki i naukowy Poznań" 2017/2018

Prof. Antonella Sorace (Wielka Brytania) 19.09.2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty prof. Antonelli Sorace. Prelekcja pt. Adult bilingualism: The big picture, odbędzie się dnia 19 września 2017 r. (wtorek), o godz. 9:00, w sali C1, Collegium Novum przy al. Niepodległości 4 w Poznaniu.

Prof. Antonella Sorace zajmuje stanowisko profesora językoznawstwa rozwojowego na Uniwersytecie Edynburskim, na którym robiła też doktorat. Jest członkiem Royal Society w Edynburgu. W trakcie swojej kariery pracowała w wielu placówkach, m.in. na Uniwersytetach w Tromsø, Hamburgu i Sienie, na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, na Michigan State University oraz w Instytucie Psycholingwistyki im. Maksa Plancka. Jest założycielką ośrodka informacyjno-consultingowego Bilingualism Matters.


Prof. dr Leonid Dubrovinsky (Niemcy) 5.09.2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty, który wygłosi Prof. dr Leonid Dubrovinsky. Prelekcja pt. "Journey to the center of the Earth 150 years after Jules Verne: Science - not fiction" odbędzie się dnia 5 września (wtorek), o godz. 18:00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przy ul. Wieniawskiego 1.

Jego zainteresowania dotyczą wysokociśnieniowych badań ważnych materiałów geologicznych, chemii i fizyki ciała stałego w wysokim ciśnieniu, rozwoju i tworzenia nowych aparatów i urządzeń do badań przeprowadzanych w wysokim ciśnieniu i temperaturze.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej