Odkryj wyspę skarbów!

W tym roku Weekend z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim odbędzie się już po raz siódmy! Tym razem zaprosimy wszystkich na Ostrów Tumski jak zwykle w ostatni weekend września (29-30.09).

VII Weekend z Historią to dwa niezwykle interesujące dni na poznańskiej wyspie - wyspie pełnej skarbów! Chodzi oczywiście o Ostrów Tumski. 29 i 30 września odbędzie się tam wielkie odkrywanie pamiątek przeszłości.  Ideą VII Weekendu z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim w Poznaniu jest ukazanie Ostrowa Tumskiego w nowym świetle (w przenośni i dosłownie!) oraz stworzenie możliwości poznania bogactwa dziedzictwa tego miejsca w niestandardowy i nowoczesny sposób.

Skarby Ostrowa Tumskiego oświetli blask setek lampionów - wykonanych przez Poznaniaków w ramach Akcji Lampionaria.

Weekend z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim to impreza cykliczna organizowana w Poznaniu w ostatni weekend września.

Celem Weekendów z Historią jest pogłębienie świadomości historycznej mieszkańców, upowszechnienie historii Poznania a także ukazanie miejsc ważnych dla historii nie tylko miasta, ale całego narodu.

Zwyczajowo na program Weekendu z Historią składają się:

  • wykłady historyczne,
  • koncerty,
  • wystawy okolicznościowe,
  • akcje plastyczne,
  • wycieczki z przewodnikiem.

Udział we wszystkich atrakcjach Weekendu jest bezpłatny!

Każdy weekend z historią poprzedza akcja edukacyjna prowadzona w poznańskich szkołach i przedszkolach.

Głównym organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, które działa w ścisłej współpracy z partnerami programu.


Patroni medialni


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej