Linie turystyczne

Tramwajowa linia turystyczna nr 0

Kursuje w soboty, niedziele i święta od 30 kwietnia do 25 września 2016 r. Trasa przejazdu zaczyna się na placu Wielkopolskim i wytyczona jest szlakiem najważniejszych poznańskich atrakcji turystycznych. "Zerówka" wozi też  pasażerów do Muzeum Komunikacji, mieszczącego się w zajezdni przy ul. Głogowskiej, gdzie podróżni przenoszą się w czasie do początków komunikacji miejskiej w Poznaniu. W wybrane soboty organizowane są nocne przejazdy historycznymi bimbami.

Autobusowa linia turystyczna nr 100

Linia funkcjonuje od 30 kwietnia do 25 września 2016 r. w soboty, niedziele i święta. Trasa przejazdu zaczyna się przy Alejach Marcinkowskiego (przy Muzeum Narodowym). Trasa zabytkowego ogórka wiedzie przez Małe Garbary, Rondo Śródka, do Nowego Zoo, a w drodze powrotnej przez Rondo Śródka, Małe Garbary, Dworzec Zachodni i Rynek Jeżycki. Trasa pozwala na podziwianie atrakcyjnych zakątków miasta. Po drodze autobus zatrzymuje się także na przystanku Termy Maltańskie.

Linie turystyczne obsługiwane są przez członków Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych ubranych w dawne mundury kierowców, motorniczych i konduktorów wyposażonych w bilety i przepastne, rzemienne torby, które odeszły do lamusa. To wyborni znawcy komunikacji miejskiej i dziejów miasta, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i zaspokoją ciekawość turystów. Dodatkową atrakcją jest też odtwarzane podczas przejazdu nagranie informujące o zabytkach i historii miasta.

Zobacz także: