1 kwietnia 2021 r. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
Zachęcamy do spisania się samodzielnie poprzez aplikację spisową dostępną na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.
Metody logowania się do aplikacji:

  1. poprzez profil zaufany,
  2. z użyciem numeru PESEL oraz nazwiska rodowego matki.

Dla obcokrajowców bez numeru PESEL dostępny jest odrębny tryb z wykorzystaniem adresu mailowego.

UWAGA: stanowiska do samospisu internetowego w budynkach urzędu zostaną uruchomione po obniżeniu poziomu ograniczeń wskazanych w rozporządzeniu Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii oraz w wytycznych określonych w komunikacie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego nt. organizacji pracy urzędów (aktualnie ograniczenia obowiązują do 9 kwietnia 2021 r.).


Jeśli szukasz sprawdzonych informacji dotyczących Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań lub chcesz spisać się z pomocą rachmistrza telefonicznego zadzwoń pod numer 22 279 99 99
(czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00).


Jeśli jesteś zainteresowany, jakie dokładnie dane będą zbierane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, Główny Urząd Statystyczny udostępnił pełną listę pytań.

Na stronach Głównego Urzędu Statystycznego jest dostępna także wersja demonstracyjna aplikacji do samospisu. Zachęcamy do skorzystania z możliwości przetestowania aplikacji i dokonania po 1 kwietnia 2021 r. samospisu drogą internetową.