Elektryczne Solarisy będą kursowały po Barcelonie

Bezemisyjny, 12-metrowy Urbino 12 electric został wybrany autobusem roku 2016 w Hiszpanii. W najbliższych miesiącach elektryczne Solarisy rozpoczną kursy w Barcelonie. Przyznanie tytułu jest kolejnym sukcesem polskiego producenta na rynku międzynarodowym. W tej chwili pojazdy rodzimej marki poruszają się po drogach Austrii, Niemiec, Szwecji i Polski.
Nagrodzony, najnowszy model - nowe Urbino 12 electric - jest testowany w również w Paryżu. W bliskiej przyszłości nowe bateryjne Solarisy wyjadą również na ulice Hanoweru i Hamburga oraz Tampere w Finlandii.

Postępujące zmiany klimatyczne i związana z nimi konieczność ograniczania szkodliwych emisji sprawia, że coraz więcej europejskich operatorów wybiera rozwiązania ekologiczne również w publicznych środkach transportu.

Napędzany energią elektryczną Solaris może zostać wyposażony w różne typy baterii o zróżnicowanej pojemności. Producent oferuje kilka systemów ich ładowania:

  • plug-in,
  • ładowanie pantografowe
  • oraz indukcyjne w zależności od infrastruktury, jaką dysponuje przewoźnik.

W tym roku, Solaris realizuje również zamówienie dla Izraela. Firma jest obecna na rynku izraelskim od 2012 roku. Do tej pory dostarczyła na tamtejszy rynek blisko 200 autobusów zarówno miejskich, jak i międzymiastowych. Solaris zdobył kolejne trzy duże zamówienia łącznie na 110 pojazdów.