Oslo gospodarzem Światowego Kongresu Geologicznego

W dniach 5-14 sierpnia 2008r. w Oslo odbywa się 33. Międzynarodowy Kongres Geologiczny. To największa i najbardziej prestiżowa impreza, skupiającą środowisko geologów oraz przedstawicieli dziedzin pokrewnych geologii z całego świata. Kongres jest organizowany cyklicznie, co 4 lata i stanowi znakomitą płaszczyznę do zaprezentowania poglądów i wymiany doświadczeń dla kilkutysięcznej rzeszy geologów. Poprzedni Kongres, który miał miejsce we Florencji w 2004 roku, skupił ponad 7000 uczestników ze 119 krajów świata. Polskę reprezentuje grupa kilkudziesięciu specjalistów z instytucji naukowych, wyższych uczelni oraz z administracji geologicznej.

Ministerstwo Środowiska, korzystając z okazji zebrania się tak znaczącego forum geologicznego, przygotowało w języku angielskim specjalny numer pisma pn. "Przegląd geologiczny", w którym opisane zostały najbardziej interesujące obiekty geoturystyczne w Polsce:

http://www.pgi.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1896&Itemid=2.

Wspomniany numer rozdawany będzie również podczas Global Geotourism Conference 2008, która odbędzie się w Australii (Fremantle-Perth) w dniach od 17 do 20 sierpnia.