Zadania dofinansowane przez WFOŚiGW w P-niu, w 2017 r

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w 2017 roku dofinansował zadania realizowane przez Miasto Poznań, w zakresie edukacji ekologicznej:

logo - grafika artykułu
Logo WFOŚiGW w Poznaniu

1. "Promocja wiedzy i zachowań proekologicznych - przygotowanie i przeprowadzenie rajdu rowerowego wzdłuż doliny rzeki Bogdanki""Promocja wiedzy i zachowań proekologicznych:

Rajd o charakterze poznawczym po wyznaczonej przyrodniczej trasie rowerowej wzdłuż doliny rzeki Bogdanki zapoznał uczestników z ciekawymi miejscami, formami ochrony przyrody w Poznaniu.

Cel: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja wartości przyrodniczych i właściwych zachowań wobec środowiska przyrodniczego.

2. "Promocja wiedzy i zachowań proekologicznych - przygotowanie do druku i druk materiałów edukacyjnych":

Poszerzenie wiedzy mieszkańców z zakresuochrony środowiska i róznorodności biologicznej, w tym czynna ochrona gatunkowa zwierząt wraz z rozpowszechnianiem prawidłowych zachowań i dobrych praktyk. materiały informacyyjno-edukacyjno-promocyjne poruszające tematy o charkterze praktycznym, związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska i ochroną różnorodności biologicznej.

3. "Promocja wiedzy i zachowań proekologicznych - rozwijanie ścieżek dydaktycznych związanych z niedokarmianiem dzikich zwierząt w mieście":

Zwiększenie poziomu świadomości społeczeństwa poprzez rozwój ścieżek dydaktycznych dotyczących tematyki niedokarmiania dzikich zwierząt. Przedsięwzięcie przyczyni się do zwiększenia ochrony dzikich zwierząt;

oraz w zakresie przedsięwzięć pozostałych:

4. "Mapa akustyczna miasta Poznania" dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Mapa akustyczna jako podstawowe źródło danych wykorzystywana będzie do celów: informowania społeczeństwa o zagrożeniach środowiska hałasem, opracowania danych do państwowego monitoringu środowiska, tworzenia i aktualizacji programu ochrony środowiska przed hałasem. Identyfikacja terenów, na których poziom hałasu przekracza poziom dopuszczalny pozwoli na stworzenie i późniejszą realizację programu ochrony środowiska przed hałasem, co wpłynie na redukcję hałasu w środowisku i tym samym poprawę jakości życia mieszkańców. Ponadto mapa akustyczna stanowi pomoc przy podejmowaniu właściwych decyzji w sprawie planowania terenów na cele inwestycyjne i minimalizowaniu skutków oddziaływania akustycznego istotnych źródeł hałasu na tereny wymagające ochrony akustycznej,

http://www.wfosgw.poznan.pl