Muzeum Archeologiczne

Muzeum Archeologiczne (Pałac Górków), ul. Wodna 27

Muzeum Archeologicznym,
Pałac Górków, ul. Wodna 27
Poznań
www.muzarp.poznan.pl
www.facebook.com/muzarp/
https://twitter.com/MuzArcheoPoznan

Krok w przeszłość - archeologiczne ferie

W ofercie  warsztaty dla dzieci, projekcje filmów oraz pokazy przeznaczone dla tych, którzy spędzają ferie zimowe w mieście. Wszystkie działania związane są otwartą ekspozycją "Każdy krok zostawia ślad". Niezwykła wystawa opowiada o tematyce obuwia z dawnego Gdańska i będzie towarzyszyć nam przez cały okres trwania zimowej przerwy międzysemestralnej, a nawet dłużej!

Oto nasz feryjny porgram:

Feryjne Środy

Projekcje Filmów

Przygotowaliśmy ucztę dla małych kinomaniaków! Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny zafascynowane czasami średniowiecza na niezwykłe filmy animowane!

Pierwszego lutego wyświetlimy film: "Magiczny Miecz Legenda Camelot". Kayley, córeczka jednego z rycerzy Króla Artura i jej przyjaciele wyruszą na poszukiwania skradzionego Excalibura!

Ósmego lutego disnejowski Robin Hood! Banici z lasu Sherwood po raz kolejny zajdą za skórę okrutnemu księciu Janowi. Na filmy zapraszamy w obie feryjne środy na godzinę 10.00 do sali audiowizualnej MAP!

Po projekcjach planujemy warsztaty o tematyce filmów. Wstęp na warsztaty będzie limitowany do 25 osób, a wejściówki będzie można odebrać w dniu seansu w kasie biletowej. Decyduje kolejność przybycia!

Kiedy:

1.02.17  - Magiczny Miecz Legenda Camelot

8.02.17 - Robin Hood

Godzina: 10.00

Gdzie : Sala audiowizualna MAP

Wstęp: Seans  - wstęp wolny i bezpłatny, bez zapisów

Warsztaty po seansie - wstęp limitowany, wejściówki do odbioru w kasie biletowej w dniu danego seansu.

Feryjne czwartki

"Szewc bez butów... - o obuwiu historycznym słów kilka" - zajęcia edukacyjne

Dzieciaki! Pokierujcie kroki do Archeologicznego na specjalnie skrojone zajęcia poświęcone butom! Smalimy cholewki do dobrej zabawy!  Będziemy wspólnie poznawać nowiutką wystawę MAP pt. "Każdy krok zostawia ślad". Dowiemy się niesamowicie ciekawych rzeczy na temat butów dawnych mieszkańców Gdańska!

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie lub prawie wszystkie ciekawskie pytania! Gdybyśmy czegoś nie wiedzieli pamiętajcie, że szewc bez butów chodzi!

Kiedy:

2.02.17- "Szewc bez butów... - o obuwiu historycznym słów kilka" - zajęcia edukacyjne

9.02.17 - "Szewc bez butów... - o obuwiu historycznym słów kilka" - zajęcia edukacyjne

Godzina: 10.00

Gdzie : Sala dydaktyczna MAP

Wstęp: Po uprzednim zapisie. Limit 25 osób. Zapisy od dnia 16.01 w kasie biletowej MAP.

Tel. 61 628 55


Feryjne Piątki

Warsztaty Tańca  

Taneczna podróż pod opieką specjalistki ze studia tanecznego "Etnobalans". Pani Anna Trąbała wprowadzi uczestników w świat dawnych korowodów i średniowiecznych pląsów. Na Warsztaty tańca średniowiecznego może wejść każdorazowo 15 osób. Zapraszamy w dwóch terminach 03.02.2017 oraz 10.02.2017 na godzinę 10.00. Wejście jest darmowe po uprzednim zapisie w kasie biletowej MAP. Zapraszamy do naszej kasy od 16.01.

Kiedy:

3.02.17- Wasztaty tańca

10.02.17 - Warsztaty tańca

Godzina: 10.00

Gdzie : Sala kominkowa MAP

Wstęp: Po uprzednim zapisie. Limit 25 osób. Zapisy od dnia 16.01 w kasie biletowej MAP.

Tel. 61 628 55 41

Całe ferie w godzinach otwarcia ekspozycji MAP

Interaktywna gra dla rodzin

Na wystawach MAP przez cały okres trwania ferii będzie można podjąć się obuwniczych wyzwań w ramach niezwykłej interaktywnej gry dla rodzin. Obowiązkowe odwiedziny na jeszcze ciepłej wystawie "Każdy krok zostawia ślad", a potem archeologiczne zagadki, które przetestują cierpliwość i spostrzegawczość wszystkich przybyłych gości! Zapraszamy na nasze ekspozycje!

Kiedy: 31 stycznia-12 lutego 2017

Gdzie: Ekspozycje MAP

Wstęp: W cenie biletów MAP